Pasaulē
Eiropa

Nīniste šobrīd iebilst iestājai NATO0


Somijas prezidents Sauli Nīniste
Somijas prezidents Sauli Nīniste
Foto – AFP/LETA

Intervijā laikrakstam “Washington Post” Somijas prezidents Sauli Nīniste paziņojis, ka šobrīd nav īstais laiks, lai Somija pievienotos NATO.

Komentējot Somijas iestāju NATO atbalstošā valsts premjerministra Aleksandra Stuba izteikumus, Nīniste norādīja, ka nekādi konkrēti priekšlikumi nav piedāvāti un dalība NATO nav tikusi oficiāli izskatīta vai izlemta. Viņš uzsvēra, ka pašlaik nebūtu īstais laiks Somijai iestāties NATO. “Pilnīgi skaidrs – Somijas pievienošanās NATO negatīvi ietekmēs mūsu attiecības ar Krieviju. Jāatceras, ka 1300 kilometri ir gara, gara robeža un nav iespējams to turēt aizvērtu. Tieši pretēji, tā ir ļoti aktīva robeža,” prezidents uzsvēra.

Jautāts par savu NATO atbalstītāja pozīciju pirms kļūšanas par prezidentu, Nīniste norādīja, ka uzskatīja “NATO par iespējamību”, atklātu izvēli, ko Somija var izdarīt. Prezidents nenoraidīja Stuba izteikumus, ka Somijai vajadzēja pievienoties NATO pirms 20 gadem. “Tas būtu bijis ļoti viegli izdarāms. Krievija bija ļoti vāja tajā laikā,” norādīja Nīniste. Uz jautājumu, vai tā bija garām palaista izdevība, prezidents atbildēja, ka “tā neapšaubāmi bija izdevība”.

Nīniste norādīja, ka nesenie Krievijas militāro lidmašīnu veiktie Somijas gaisa telpas pārkāpumi liecina, ka Krievija pārbauda Somijas reakciju, kā arī vēlas demonstrēt: “Mēs esam šeit.”

LA.lv