×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. februāris, 2012
Drukāt

Nino un gruzīnu mūzikas terapija

nino_4

5. februārī ar koncertu Rīgas Kongresu namā atgriežas gruzīnu etnodžeza dīva Nino Katamadze un apvienība “Insight”, lai iepazīstinātu ar savu nesen iznākušo albumu “Green”. 
Gruzijas dziedātāju 
Nino Katamadzi iesaka nevis klausīties, bet uzņemt, turklāt lielās devās kā profilaksi pret vientulību, zāles pret stresu, tinktūru pret agresiju un injekciju pret skepsi. Nino ar vieglu sirdi šķērso žanra robežas, un tas, ko dzirdam, ir gan džezs, gan roks, gan popmūzika.

 

Nino, kas šovasar atzīmēs 40. dzimšanas dienu, piedzima Adžārijā, dienvidu Gruzijas provincē, un tas nevarēja neatspoguļoties viņas ekspansīvajā raksturā un temperamentā. Pirmoreiz viņa iznāca uz skatuves, kad viņai bija četri gadi, bet koncertēt sāka septiņu gadu vecumā. 1990. gadā Nino iestājās Batumi Mūzikas institūta vokāla nodaļā. Mācību laikā un arī beigusi institūtu viņa uzstājās ar dažādām grupām un piedalījās daudzveidīgos muzikālos projektos. 1994. gadā Nino izveidoja sabiedrisku labdarības fondu, kas rūpējas par invalīdiem un sociāli neaizsargātiem māksliniekiem.

1999. gadā dziedātāja sāk radošo sadarbību ar apvienību “Insight” – Goča Kačeišvili (ģitāra), Uča Gugunava (basģitāra) un Davids Abuladze (sitamie instrumenti), kas atnesa dziedātājai popularitāti ne tikai dzimtenē, bet arī Krievijā. Tiem, kas jau iepazinuši šīs apvienības uzstāšanos, zināms, ka uz skatuves Nino un muzikanti veido vienotu organismu, pat pieredzējuši mūzikas cienītāji apbrīno kolektīva vienotību un saskaņotību, grupas spējas organiski apvienot pārbaudītas tēmas un ārkārtīgi brīvu improvizāciju. Nino uzstāšanās ikreiz ir spēcīga enerģijas plūsma, kas gremdē klausītāju īpašā psiholoģiskajā stāvoklī.

 

“Mēs nekad nesākam koncertu ar vienu un to pašu tēmu. Mūzika iznāk un sāk spēlēt pati, bet mēs tai tikai pievienojamies,” teic dziedātāja. “Sarežģīta, gudra mūzika, kas nav no šīs pasaules,” teic mūziķi.

 

Kopš 2002. gada uzstāšanās Lielbritānijā Gruzijas dienās, kad viņa uzstājās BBC tiešajā ēterā, par N. Katamadzes talantu jūsmo arī Eiropā. Viņu kontā ir uzvara nominācijās “Oriģinālā mūzika”, “Gada labākā dziedātāja”, “Labākais autors izpildītājs”; pieci ierakstīti albumi; divi koncerta DVD, kā arī skaņu celiņi vairākām kinofilmām, jaunākā no tām – “Mājas gars” (“Domovoj”, Krievija, 2008).

Gada nogalē Nino un “Insight” laida klajā grupas astoto studijas albumu “Green” (zaļš), kas iznāk pēc krāsu varavīksnes albumos “Red” (sarkans), “Blue” (zils), “Black” (melns) un “White” (balts) un veidos Rīgas koncerta pamatu. Jāpiebilst, ka šis būs jau piektais Nino un kompanjonu koncerts Rīgā.

 

Uzziņa

Koncerta sākums – 19.00

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās,

www.bilesuserviss.lv

Cena – Ls 12 – 35

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+