Mobilā versija
-4.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
11. janvāris, 2015
Drukāt

Nirēji atraduši avarējušas “AirAsia” lidmašīnas “melno kasti”

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nirēji Javas jūrā svētdien atraduši “AirAsia” lidmašīnas “melno kasti”, paziņoja Indonēzijas valdība.

Lidojumu datu reģistrs ir iespiests starp vraka atlūzām, tādēļ glābēji mēģinās tam piekļūt pārvietojot atlūzas. Ja tas neizdosies, tad glābēji mēģinās izcelt visu atlūzu daļu kopā ar “melno kasti”.

Meklētāju kuģim Javas jūrā piektdien izdevās uztvert signālus no avarējušas “AirAsia” lidmašīnas “melnās kastes”.

Lidmašīna “Airbus A320-200” ar 162 pasažieriem un apkalpes locekļiem avarēja 28.decembrī, kad tā vētras laikā pazuda no radaru ekrāniem.

Līdz šim atrastas tikai 40 bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas. Sliktie laikapstākļi ir apgrūtinājuši lidmašīnas atlūzu meklēšanu.

“Melnās kastes” atrašanā varētu sniegt atbildes uz jautājumiem par avārijas cēloņiem.

Lidmašīnās atrodas divi datu reģistri jeb “melnās kastes”, kas spējīgas raidīt signālus 30 dienas pēc lidmašīnas avārijas.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+