×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. novembris, 2014
Drukāt

Nirēji atrod Pirmā pasaules kara Krievijas karakuģa vraku (1)

Ekrānšāviņš no http://www.hs.fi/Ekrānšāviņš no http://www.hs.fi/

Somu jūras līcī nirēji atraduši pirms simt gadiem nogrimušā Krievijas impērijas karaflotes mīnu kuģa “Ispolņiteļnij” vraku, ceturtdien vēsta Somijas laikraksts “Helsingin Sanomat”.

1914. gada 29. novembrī (12. decembrī pēc jaunā stila) šis kuģis devās izlikt mīnas Liepājas tuvumā, taču vētras laikā apgāzās un nogrima pie Somu jūras līča izejas uz Baltijas jūru.

1905. gadā Francijā būvētais 56 metrus garais un 6,4 m platais kuģis tika atpazīts pēc raksturīgajām korpusa līnijām un pieciem nosaukuma burtiem, kas vēl bija saglabājušies uz vraka.

“Ispolņiteļnij”, tieši tāpat kā šī paša tipa kuģis “Ļetučij”, nebija īsti piemēroti kuģošanai Baltijas jūrā ziemas apstākļos, lai arī abi tūliņ pēc uzbūvēšanas bāzējās Liepājas kara ostā. Nelielajiem karakuģiem bija garš un šaurs korpuss, turklāt konkrētajā gadījumā uz to klāja bija saliktas mīnas, kas padarīja karakuģus vēl zvalstīgākus. “Ispolņiteļnij”, līdzīgi kā “Ļetučij”, liktenīgā reisa laikā spēcīgas vētras apstākļos apledoja, apgāzās un divu trīs minūšu laikā nogrima.

Abu kuģu komandas gāja bojā pilnā sastāvā – no “Ispolņiteļnij” 64 cilvēki, no “Ļetučij” – 65.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. taapeec jau laikam tagad grib pirkt kugjus no franchiem ;P

Draugiem Facebook Twitter Google+