Latvijā
Sabiedrība

Nirstot ar galvu atsitas pret gultni: bērns gūst smagas traumas0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto LETA

Vakar slimnīcā nogādāts 13 gadus vecs zēns, kurš guvis smagas traumas, ar galvu atsitoties pret ūdenstilpes gultni, aģentūra LETA noskaidroja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Bērns guvis smagas traumas – viņš nogādāts slimnīcā ar galvas traumu un muguras skriemeļu bojājumu.

Lai pievērstu uzmanību smagajām sekām, kas cilvēkiem rodas, pārgalvīgi lecot ūdenī, Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs organizē sabiedrības informēšanas kampaņu “Pārgalvis=Bezgalvis”.

Mediķi uzsver, ka ikvienam ir jāatceras – ja lēciens uz galvas ūdenī būs, tad risks pastāv. Lēciena laikā iespējams gūt ne tikai smagas mugurkaula traumas, bet arī smagu galvas traumu, kas savukārt noved pie samaņas zuduma. Lielākoties cilvēki, kuri pēc lēciena kādā ūdenstilpnē guvuši galvas vai kakla traumas, zaudē samaņu jeb spēju kustēties. Cilvēks nespēj pakustināt ķermeni un izkļūt no ūdens – viņš nosmok, un nereti situācija noved pie letāla iznākuma. Tāpat

Kopumā peldoties traumas guvuši divi bērni. Vēl vienā gadījumā kāda 14 gadus veca meitene lēkusi ūdenī, pirms tam iešūpojoties trosē. Rezultātā viņa guvusi kājas traumu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī mediķi saņēmuši 1097 izsaukumus, no kuriem 250 bija saistīti ar traumām.

Tāpat slimnīcā nogādāti divi bērni, kas guvuši traumas, lēkājot uz batuta, kam nav bijuši piestiprināti drošības tīkli. Kurzemē kāda 11 gadus veca meitene, lēkājot pa batutu, krita guva nopietnu kājas traumu. Citviet Kurzemē kāds divus gadus vecs bērns pēc kritiena no batuta sasitis galvu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī mediķi saņēmuši 1097 izsaukumus, no kuriem 250 bija saistīti ar traumām.

LA.lv