×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Nakts skrējiens

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Krimināldrāma “Nakts skrējiens” pārliecinoši pierāda – augumā tik raženais īrs Liams Nīsons kļuvis par amerikāņu kino supervaroni.

Nav labi vilkt līdzi pagātni, nav labi pat mēģināt samierināties ar faktu, ka sirdsapziņas grauzēji nekad neatstāsies, un nav labi apzināties, ka ģimene no tevis atteikusies, turklāt – pamatoti. Tieši tādā strupceļā sevi iedzinis Džimijs Kolans jeb Kapracis, kurš reiz bijis profesionāls slepkava un strādājis Ņujorkas mafijnieka Šona Magvaira uzdevumā. Tie laiki, kad viņš vienu pēc otra laida no kātiem, gan ir pagājuši, tāpat kā Liama Nīsona atveidotā varoņa ražīgā “karjera” – nu viņš mīt neapkurināmā ūķī tieši pie dzelzceļa līnijas un pat iejūtas Ziemsvētku vecīša ādā, uzklausot draugu atvašu vēlmes, lai tikai sapelnītu ikdienas tēriņiem. Taču pēc tam, kad pamatīgus podus nogāž viņa bijušā darbadevēja vienīgais dēls, un, lai tos izstrēbtu, droša nāve draud paša Kolana vienīgajam dēlam, bijušie draugi nostājas uz izdzīvošanas svītras, un abiem ir vairāk nekā skaidrs, ka to pārkāps tikai viens no viņiem. Sākas pakaļdzīšanās un bēgšana visas nakts garumā, Ņujorkas ne tais glamūrākajos ielu labirintos cenšoties izdzēst/paturēt dzīvību.

Nīsons ar iespaidīgu stroķi rokās un ne pārāk labās attiecībās ar likumu – šādu apakšnosaukumu, šķiet, jau pasen nopelnījušas filmas, kurās šis īru aktieris pēdējos gados ar apbrīnojamu uzcītību filmējas – pavisam drīz arī uz Latvijas kinoekrāniem nonāks “Nolaupītā 3”, kas saņēmusi iznīcinošas atsauksmes, kas gan nekādā veidā, ņemot vērā ieņēmumus, nav skādējušas naudas teknei. Visticamāk, ka “Nakts skrējienam” būs līdzīga nākotne – vairāk nekā labi ieņēmumi, neskatoties uz paredzamo sižeta risinājumu, un ne tās glaimojošākās atsauksmes, taču vai tiešām Haumem Kolē-Serā var ko pārmest, ja viņš cieši ieķēries žanru definējošā rāmī un dzied kārtējo slavas dziesmu Liama Nīsona simpātiskajam slepkavniekam?

Atbilde nav vienprātīga, skatoties gan režisora, gan galvenās lomas atveidotāja karjeras kontekstā, kā arī mūsdienu trilleru žanra robežās (ja no tām pēc definīcijas izsvītro specefektu piebāztus popkorna izklaides gabalus). Un atbilde nudien ir vienprātīga, domājot par potenciālajiem ieņēmumiem, kas, tāpat kā nesen izrādītā krimināldrāma “Pastaiga starp kapakmeņiem” ar Nīsona piedalīšanos, atklājot Ņujorkas neprestižo rajonu baisākos noslēpumus, norāda, ka skatītāji ir izslāpuši arī pēc vīra brieduma gados, kurš bez īpašām supervaroņa spējām spētu ieviest kārtību teju neatšķetināmā haosā. Arī tādā gadījumā, ja sižeta attīstība ir paredzama, uz ekrāna notiekošā vardarbība – atklāta un leksika – daudzstāvu mājas augstumā. Un tā – jau trešajā filmā, kuras titros lasāmi Haumes Kolē-Serā un Liama Nīsona vārdi – “Nakts skrējiens” ideāli iekļaujas filmu “Nezināmais” un “Non-stop: tiešais reiss” stilā.

UZZIŅA

“Nakts skrējiens”/”Run All Night”

ASV, 2015

Režisors Haume Kolē-Serā

Lomās: Liams Nīsons, Džoels Kinemens, Eds Hariss, Common, Vincents D`Onofrio, Boids Holbruks

No 13. marta “Kino Citadele”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+