Motoru sports

Nitišs – Eiropas čempions 0

Reinis Nitišs svētdien guva uzvaru FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta priekšpēdējā – astotajā – posmā Austrijā Grainbahas trasē.

 

Tas latvietim ļauj posmu pirms seriāla beigām nodrošināt Eiropas rallijkrosa čempiona titulu “Super 1600” klasē. Reinis Nitišs finālā pārliecinoši uzvarēja, aiz sevis atstājot sezonas sīvākos konkurentus dāni Ulriku Linnemanu un krievu Ildaru Rahmatuļinu. Šāds sniegums pēdējā posmā ļauj priekšlaicīgi kļūt par “Super 1600” klases Eiropas čempionu.

Nitišam šī bija piektā uzvara astoņos posmos. Citi rezultāti – otrā vieta, kā arī ceturtā un sestā vieta pirmajos divos čempionāta posmos. Nitišam šī bija pirmā pilnā sezona Eiropas čempionātā.

“SuperCar” klasē čempions šīs nedēļas nogalē vēl nenoskaidrojās, taču soļa attālumā līdz titulam ir Krievijas braucējs Timurs Timerzjanovs, kurš atšķirībā no sīvākā konkurenta Timija Hansena iekļuva finālā.

“TouringCar” klasē tika noskaidrots, ka īrs Dereks Tohils kļūst par čempionu. Arī viņš, gluži kā Nitišs, čempiontitulu nodrošināja ar uzvaru Austrijā. Atlikušais FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms notiks nākamajā nedēļas nogalē Vācijā.

 

LA.lv