×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

Nitišs finālā piekāpjas tikai Solbergam

foto: reinisnitiss.comfoto: reinisnitiss.com

Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Francijā, Loīkas trasē izcīnīja otro vietu SuperCar klasē, piekāpjoties vienīgi Peteram Solbergam. Savukārt Eiropas čempionāta Super 1600 klasē Jānis Baumanis piedzīvoja neveiksmi, neiekļūstot pusfinālu fāzē. Par spīti neveiksmei, Baumanis saglabā izredzes uz EČ medaļām.

Nitišs SuperCar klasē aizvadīja stabilu nedēļas nogali, četru kvalifikācijas braucienu summā sasniedzot ceturto vietu, piekāpjoties zviedram Timijam Hansenam, norvēģim Peteram Solbergam un vēl vienam Zviedrijas braucējam Pontusam Tidemandam. Šāds rezultāts nozīmēja iekļūšanu pusfinālā, turklāt startu no pirmās starta rindas, blakus Solbergam.

Pusfinālā pozīcijas netika zaudētas un, kopā ar Solbergu un amerikāni Kenu Bloku sasniedza finālu. No otra pusfināla izšķirošajā braucienā iekļuva Tidemands, Hansens un krievs Timurs Timerzjanovs.

Finālā Solberga un Nitiša pirmās divas pozīcijas kļuva visai drošas pēc tam, kad sekotāji pēcstarta burzmā piedzīvoja sadursmes, ļaujot startu vinnējušajiem atrauties. Vēlāk gan par Nitiša draudu kļuva Hansens, taču Reinis prata apspēlēt nedēļas nogales ātrāko braucēju, saglabājot otro vietu aiz Petera Solberga.

 Šis panākums atgriezis Reini otrajā vietā pasaules čempionāta kopvērtējumā, jo tālāk par pusfinālu netika sīvākie konkurenti soms Tomass Heikinens, norvēģu komandas biedrs Andreass Bakerūds un zviedrs Antons Marklunds. Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis Solbergs (185 punkti), seko Nitišs (157), Heikinens (147), Bakerūds (126), Marklunds (124) un Hansens (118). Nitiša un Bakerūda Ford OlsbergsMSE vienība atguvusi līderpozīciju komandu ieskaitē.

 Mazāk veiksmes Francijā bija Eiropas čempionāta vienam no vadošajiem braucējiem Jānim Baumanim. Pirmajā kvalifikācijā 30 dalībnieku konkurencē sasniedzis cienījamu septīto pozīciju, Jānis piedzīvoja anulētu otro braucienu par kontaktcīņām ar konkurentiem. Lai gan SET Promotions komanda centās šo spriedumu apsūdzēt, tas palika spēkā. Šādā situācijā Baumanis sestdienu noslēdza 25. vietā, kas prasīja īpaši augstus rezultātus svētdienas atlikušajos divos kvalifikācijas braucienos. Trešajā kvalifikācijā Jānis piedzīvoja kļūdu, atrazdamies brauciena vadībā. Savukārt ceturto braucienu latvietis veica izcili, sasniedzot otro labāko rezultātu. Taču francūžu konkurentu avārijas un tiesnešu kļūdas dēļ (par agru parādīts finiša karogs trešajā vietā lēnām braucošajam Petrakovitsam) tika izsludināts pārbrauciens. Tā kā ierindā atgriezās divi spēcīgi Francijas braucēji, viņi saglabāja vietas to 12 sportistu pulkā, kuri kvalificējās pusfināliem, savukārt Baumanis kvalifikāciju noslēdza 16. vietā, ar ko cīņa arī bija galā.

 Eiropas čempionāta kopvērtējumā Baumanis pašlaik ir ceturtais, tikai piecus punktus zaudējot trešās vietas īpašniekam dānim Ulrikam Linnemanam. Līderis ar 163 punktiem ir krievs Sergejs Zagumennovs, bet otrais – viņa tautietis Ņikita Misjuļa ar 145 punktiem. Misjuļas rezultāts varēja būt labāks, ja vien nesaņemtu izslēgšanu no brauciena Francijas posma finālā par Andreas Dibūra izsišanu no trajektorijas pēdējā pagriezienā, cīņā par otro vietu. Pirmais posmā cits francūzis – Stefans Bosārs, Dibūrs otrais, Zagumennovs – trešais.

 Nākamais pasaules un Eiropas čempionāta posms norisināsies 20. un 21. septembrī Vācijā. SuperCar pasaules čempionātā šis būs devītais posms no 12, bet Eiropas čempionāta cīņā šī būs priekšpēdējā sacīkste.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+