Sports
Motoru sports

Nitišs nepārvar pasaules čempionāta posma pusfināla barjeru 16

foto: reinisnitiss.com

Latvijas autosportists Reinis Nitišs svētdien nepārvarēja Norvēģijā notiekošā pasaules rallijkrosa čempionāta sestā posma pusfināla barjeru.

Pusfināla sākumā EKS vienības braucējs Nitišs aizvadīja sīvu cīņu ar amerikāni Kenu Bloku, bet spēja izvirzīties otrajā vietā uzreiz aiz savas komandas līdera Matīasa Ēkstrema, kurš ir pagājušā gada pasaules čempions. Līdz pat pēdējam aplim latvietis turējās otrajā vietā, taču viņam bija jādodas džokera aplī, tāpēc trasē viņš atgriezās ceturtajā vietā. Noslēdzošajos līkumos viņš vēl cīnījās ar pārējiem konkurentiem, kā rezultātā nācās pieļaut kļūtu un izbraukt ārpus trases. Tādējādi Nitišu apdzina vēl divi sāncenši un viņš savā pusfinālā palika pēdējā – sestajā – vietā, nesasniedzot finālu.

Noslēgumā šajā pusfinālā uzvarēja zviedrs Jūhans Kristofešsons, kuram sekoja Ēkstrems un vēl viens Zviedrijas braucējs Timijs Hansens.

Tikmēr no pirmā pusfināla finālam kvalificējās norvēģis Andreass Bakerūds, leģendārais francūzis Sebastjans Lēbs un krievs Timurs Timerzjanovs.

Fināls notiks vēlāk svētdien.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka kvalifikācijā Nitišs ar 139 punktiem bija astotais, kas ļāva iekļūt pirmajā divpadsmitniekā un vēlāk gaidāmajā pusfinālā. Sliktāk klājās otram latvietim Jānim Baumanim no STARD vienības, kurš ar 130 punktiem bija 14.vietā un pusfinālam nekvalificējās.

No pusfināla zonas Baumanis atpalika par trim punktiem.

Šosezon Latvijas braucēji finālā spējuši iekļūt vienu reizi, kad Nitišs guva piekto vietu otrajā etapā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc pieciem posmiem līderis ar 124 punktiem ir zviedrs Jūhans Kristofešsons no “Volkswagen”, kuram ar 120 punktiem seko Nitiša komandas biedrs un pērnā gada pasaules čempions Matīass Ēkstrems no Zviedrijas, bet trešais ar 117 punktiem ir otrs “Volkswagen” pilots Pēters Sūlbergs no Norvēģijas.

Tikmēr Nitišs kopvērtējumā ar 38 punktiem ir 11.pozīcijā, bet Baumanis ar 27 punktiem atrodas 13.vietā.

Šosezon pasaules čempionātā rallijkrosā kopumā iecerēti 12.posmi, septembrī arī aizvadot sacensības Latvijas trasē Biķerniekos.

Saistītie raksti
LA.lv