foto – reinisnitiss.com

Nitišs pasaules čempionāta posmā Francijā izcīna piekto vietu 0

Latvijas autobraucējs Reinis Nitišs, aizvadot savu pēdējo sacīksti “All-Inkl.com” vienībā, svētdien izcīnīja piekto vietu pasaules rallijkrosa čempionāta astotajā posmā Francijā prestižākajā “SuperCar” klasē.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Rīdzinieks nepatīkami pārsteigts, kā izskatās vietā, kur noslīka Roberts: “Tur viss ir sabrucis… Šādas vietas nedrīkst būt publiski pieejamas!” 62

Šī bija pirmā reize šosezon, kad Nitišs sasniedza kāda pasaules čempionāta posma finālu.

Pēc pirmās dienas, kad tika veikti pirmie divi kvalifikācijas braucieni, Nitišs atradās 11.vietā. Svētdien trešajā kvalifikācijā latvietis bija 15.vietā, bet ceturtajā izcīnīja jau piekto pozīciju.

Summā Nitišs ar iekrātiem 129 punktiem kvalifikācijā saglabāja 11.vietu, kas ļāva iekļūt starp tiem 12 pilotiem, kuri sasniedza pusfinālu. Latvietim, kuram šī sezona ir diezgan nesekmīga, pusfinālā izdevās iekļūt vien trešo reizi šosezon.

Tikmēr “Austria” komandas braucējs Jānis Baumanis trešajā kvalifikācijā bija 13.vietā, bet tehnisku problēmu dēļ viņš palika uz starta ceturtajā braucienā, pie punktiem netiekot. Līdz ar to ar 82 punktiem latvietis ierindojās 26.vietā un pusfinālā neiekļuva.

Savukārt pusfinālā Nitišs startā aizbrauca kā pēdējais, bet pēc tam vienā no pirmajiem līkumiem viņš pa iekšmalu apdzina uzreiz divus sportistus un bija ceturtais. Pēc norvēģa Petera Sūlberga došanās džokera aplī, Nitišs pacēlās jau uz trešo vietu, kas viņam garantēja vietu pusfinālā. Latvijas pārstāvis sava brauciena laikā aizvadīja ļoti spraigu cīņu ar Sūlbergu, kurš pāris apļus nekādi nevarēja tikt garām Latvijas sportistam.

Nitišs savā džokera aplī devās pašā pusfināla brauciena noslēgumā, kā rezultātā Sūlbergs viņu apsteidza. Taču pašās beigās riteni pārsita zviedrs Matīass Ēkstrems, kas latvietim tomēr ļāva iespraukties starp trim braucējiem, kas pirmo reizi šosezon ļāva iekļūt finālā.

Finālā Nitišs startēja no pēdējās rindas, bet jau pašā sākumā latvietim bija tehniskas problēmas, tāpēc viņš ievadā bija stabili pēdējais un jau pirmajā aplī devās džokerī. Viņam panākt konkurentus bija ļoti grūti, bet noslēdzošajā aplī Latvijas braucējs bija ļoti agresīvs, kas viņam ļāva pakāpties uz piekto vietu.

Savukārt par sacensību uzvarētāju kļuva zviedru pilots Jūhans Kristofešsons, kuram šis bija pirmais panākums šosezon, kamēr otrais bija Andreass Bakerūds no Norvēģijas. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās leģendārais francūzis Sebastjans Lēbs.

LETA jau vēstīja, ka Nitišs pēc abpusējas vienošanās lauzis līgumu ar “All-Inkl.com” komandu, tādējādi sacensības Francijā viņam bija pēdējās šīs vienības sastāvā. Tomēr jēkabpilietis septembra vidū piedalīsies pasaules čempionāta posmā Spānijas pilsētā Barselonā, piedzīvojot atgriešanos “Olsbergs MSE” komandas sastāvā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem līderis ar 181 punktu ir Sūlbergs, kamēr viņam piecus punktus zaudē Ēkstrems. Savukārt trešais ar 158 punktiem bija Kristofešsons.

Tikmēr J.Baumanis ar 59 punktiem nokritis uz 12.pozīciju, bet Nitišs ar 35 punktiem ir 15.vietā.

Pirms diviem gadiem Nitišs izcīnīja pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļu, bet pērn, savā otrajā sezonā “Olsbergs MSE” komandā, viņš palika septītais. Tikmēr J.Baumanis pērn kļuva par Eiropas čempionu “Super 1600” klasē, bet tagad spēris soli augstāk un startē prestižākajā klasē.

Turpat Francijā norisinājās Eiropas čempionāta posmā “Super 1600” klasē, kur Jāņa Baumaņa brālis Artis sasniedza pusfinālu, kurā gan savā braucienā palika piektais, finālā neiekļūstot.

Sacensībās startēja arī brāļu Ivo un Uģa Traubergu “TT Motorsport” komanda, kuras braucējs Jegors Saņins pusfinālu nesasniedza.

Artis Baumanis pārstāv “Set Promotion” komandu, kurā pērn startēja arī viņa brālis, kļūstot par Eiropas čempionu.

Šajā klasē pēc četriem posmiem līderpozīcijā ar 91 punktu atrodas ungārs Kristiāns Šābo, kamēr latvietis ar 57 punktiem ir trešais.