Sports
Motoru sports

Nitišs un Baumanis Biķerniekos turpinās spridzināt arī pusfinālā 16

PUBLICITĀTES FOTO

Latvijas vadošie rallijkrosa piloti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis svētdien Biķernieku trasē ieņēma devīto un 12.vietu pasaules čempionāta rallijkrosā desmitā posma kvalifikācijā “SuperCar” klasē, abiem iekļūstot psufinālā, kamēr Eiropas čempionāta “Super 1600” klasē pusfinālu sasniedza Artis Baumanis, Arnis Odiņš un Juris Spīķis.

Vispirms latvieši trešajā kvalifikācijā spēkojās vienā braucienā, Nitišam finišējot otrajam, bet J.Baumanim ceturtajam. Trešajā kvalifikācijā Nitišs uzrādīja devīto rezultātu, bet J.Baumanim bija 14. labākais laiks.

Savukārt kvalifikācijas ceturtajā kārtā Nitišs uzrādīja astoto, rezultātu, bet J.Baumanis sasniedza 15.laiku, taču par mata tiesu iekļuva pusfinālā.

Kvalifikācijā Nitišs ar 144 punktiem ieņēma devīto, bet J.Baumanis ar 126 punktiem bija atrodams 12.vietā, tikai par trim punktu apsteidzot savu komandas biedru Timuru Timerzjanovu. Pusfināliem kvalificējās labākie 12 sportisti pēc četrām kvalifikācijas kārtām

Kvalifikācijā labāko rezultātu uzrādīja zviedrs Jūhans Kristofešsons, kurš tika pie 177 punktiem.

No plkst.13.30 sāksies pusfināli abās Eiropas čempionāta ieskaitēs, bet plkst.15 tiks uzsākti izšķirošie braucieni pasaules čempionāta ieskaitē “SuperCar” klasē.

Kā vēstīts, sestdien Biķernieku trasē sportisti saskārās ar mainīgiem laikapstākļiem, braucot gan saulē, gan spēcīgā lietū. Pēc pirmajā dienā notikušajām pirmajām divām kvalifikācijas sesijām pasaules čempionāta “SuperCar” ieskaitē EKS vienības pilots Nitišs bija septītajā pozīcijā, bet Jānis Baumanis no STARD vienības atrodams desmitajā pozīcijā.

Šogad J.Baumanis un Nitišs tikai pa reizei sasnieguši finālu, tomēr iepriekšējā etapā Francijā viņi abi bija pusfinālā.

Čempionāta kopvērtējumā trīs posmus pirms sezonas beigām, ierodoties Rīgā, līderis ar 241 punktu ir zviedrs Jūhans Kristofešsons, kurš jau šodien var nodrošināt titulu. Viņam ar 195 punktiem seko komandas biedrs “PSRX Volkswagen Sweden” rindās Peters Sūlbergs no Norvēģijas.

Baumanis ar 66 punktiem ir 13.vietā, bet turpat aiz viņa seko Nitišs, kurš ticis pie 55 punktiem.

Tāpat “PSRX Volkswagen Sweden” komandai ir iespēja jau Rīgā kļūt par čempioniem. Viņiem šobrīd ir 112 punktu pārsvars pār “Peugeot-Hansen” vienību, un saglabājot šādu pārsvaru arī pēc Rīgas posma, viņi būs nodrošinājuši uzvaru sezonas kopvērtējumā. Trešā ir Nitiša pārstāvētā EKS vienība, bet STARD komanda atrodama sestajā pozīcijā.

Pērn Rīgā notikušajā etapā uzvaru guva leģendārais Francijas autosportists Sebastjans Lēbs.

Tikmēr Eiropas čempionātā “Super 1600” klasē pusfinālus sasnieguši Artis Baumanis, kurš turpina cīņu par čempiona titulu, Arnis Odiņš un Juris Spīķis.

Kvalifikācijā ar 166 punktiem uzvarēja lietuvietis Kaspars Navicks, A.Baumanis ar 148 punktiem bija septītais, Odiņš ar 136 punktiem ieņēma devīto vietu, bet Spīķis ar 125 punktiem bija 11.pozīcijā.

Vēl Mārtiņš Lapiņš posmu noslēdza 14.vietā, bet Edijs Ošs bija 20.pozīcijā.

LA.lv