Sports
Motoru sports

Nitišs un Baumanis sezonas pēdējā posmā Argentīnā apstājas pusfinālā 16

foto – reinisnitiss.com

Latvijas autosportisti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis Argentīnā notiekošā pasaules rallijkrosa čempionāta (PČ) sezonas pēdējā posmā svētdien nespēja pārvarēt pusfinālu, tādējādi viņi ir noslēguši šo sezonu.

Baumanim pusfināla brauciens bija neveiksmīgs, jo jau tā sākumā viņa aizmugurējo riteni piemeklēja tehniskas ķibeles un pēc pāris apļiem viņam nācās izstāties, tādējādi arī noslēdzot savu sezonu pasaules čempionātā.
Šis pusfināla brauciens bija neveiksmīgs arī kvalifikācijā visās kārtās uzvarējušajam norvēģim Peteram Sūlbergam, kurš pēc vairākām sadursmēm vairs nebija konkurētspējīgs un finālā neiekļuva.

Tikmēr otrajā pusfinālā Nitišu pēc veiksmīga starta vienā no pirmajiem līkumiem no trases izspieda titulētais francūzis Sebastjans Lēbs. Tas latvietim trasē lika atgriezties pēdējā vietā starp sešiem braucējiem. No šīs pozīcijas Latvijas sportists tā arī nespēja pacelties augstāk.

Saistītie raksti

Pēc četriem kvalifikācijas braucieniem Nitišš no “Olsbergs MSE” vienības bija sestais, kamēr “Austria” komandas braucējs Baumanis ierindojās 11.vietā.
Svētdien notika uzreiz trīs kvalifikācijas kārtas, jo otrā nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ tika pārcelta no sestdienas.

Pirms pēdējā posma pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ir Zviedrijas pilots Matīass Ēkstrems, kurš Latvijas posmā Biķerniekos nodrošināja sev čempiona titulu prestižākajā “SuperCar” klasē.
Ēkstrems 11 posmos ticis pie 251 punkta un konkurentiem vairs nav aizsniedzams, jo otrajā vietā esošais iepriekšējo divu sezonu čempions Sūlbergs atpaliek par 30 punktiem.
Savukārt Baumanis ar 102 punktiem atrodams devītajā pozīcijā, no astotajā vietā esošā komandas biedra Timura Timerzjanova atpaliekot divus punktus. Tikmēr Nitišs ar 32 punktiem ir 16.vietā.

LA.lv