Foto-LETA

Ņiživijs: centīsimies pārsteigt arī turpmāk 1

“Uzvarēt vienmēr patīkami, īpaši tādu pretinieku kā Somija. Emociju šobrīd ir daudz,” pēc uzvaras pār Somijas izlasi pasaules čempionāta pirmajā spēlē (3:2) sarunā ar “LA” atzina Latvijas hokeja izlases pieredzējušais uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs.

Kāda bija ģērbtuve pirms spēles?

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80

Normāla, dziļš klusums nevaldīja (smejas). Sajūtas bija kā parasti, centāmies izpildīt trenera uzdevumu un arī spēlēt ar lielu pašatdevi, jo visi saprata, ka ar vienu taktiku šo pretinieku neuzvarēt.

Tu pret somiem daudz esi spēlējis. Kāpēc tieši šoreiz izdevās viņus pirmo reizi uzvarēt?

Grūti pateikt. Puiši atdeva visu spēlei un nopelnīja uzvaru. Centāmies nedomāt, kas ir pretī, bet spēlēt tā, kā varam.

Somiem ir daudz spēlētāju no KHL. Vai tas bija līmenis, pret kuru ierasts spēlēt sezonas laikā?

Te bija augstāks līmenis. Somiem savāktas četras līdzīgas maiņas, līdz ar to spēles temps un meistarības līmenis bija augstāks nekā KHL.

Pirms pēdējā perioda samainījāt vairākumu un laukumā gāja četri uzbrucēji. Treniņos tas bija iemēģināts?

Nē, mūsu maiņai šāds variants nebija iespēlēts, tas bija eksperiments. Reizēm izdodas arī bez treniņiem. Kad ir kaut kas jauns, vairāk koncentrējies, varbūt arī tāpēc sanāca iemest.

Otrajā periodā metāt 16 reizes, bet zaudējāt, trešajā periodā trīs metieni un divi vārti.
Metiens metienam nelīdzinās, līdz ar to skaits nav rādītājs. Tā mēdz būt, ka citreiz ar diviem metieniem ir lielāks efekts nekā ar 20.

Šī uzvara dos papildu emocijas turnīra turpinājumam?

Ceru, ka tā būs. Somija ir olimpisko spēļu bronzas medaļu ieguvēja, labi, te ir cits sastāvs, bet tradīcijas un gaisotne paliek. Centīsimies pārsteigt arī turpmāk.