Ņižņekamskā pārtrūkst Rīgas “Dinamo” trīs uzvaru sērija (Video) 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) piekāpās Ņižņekamskas “Ņeftehimik” komandai, tādejādi pārtraucot savu trīs uzvaru sēriju.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Rīgas klubam vārtus šajā mačā guva Nikolajs Jeļisejevs, kuram šie bija pirmie vārti KHL čempionātā. Tikmēr “Ņeftehimik” labā divus vārtus guva Mihails Žukovs, bet reizi izcēlās Pāvels Zdunovs.

Rīdzinieki maču sāka ļoti aktīvi, pirmajās minūtēs veicot vairākus bīstamus uzbrukumus uz “Ņeftehimik” vārtiem.

Latvijas klubs jau pirmajā minūtē tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kad noteikumu tika pārkāpti pret Timu Sestito. Viena hokejista pārsvaru “Dinamo” neizmantoja, lai gan izdevību tā laikā netrūka. Aktīvais spēles sākums rīdzinieku izpildījumā nebija sekmīgs, turklāt pamazām atvērās arī Ņižņekamskas komandas hokejisti, atbildot ar vairākiem asiem uzbrukumiem, taču allaž vietā bija Latvijas vienības zviedru vārtsargs Jūakims Ēriksons. Cīņas 11.minūtē mazākumā jau bija jāspēlē Rīgas klubam, jo uz noraidīto soliņa par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju devās Kaspars Saulietis. Vairākumu “Ņeftehimik” neizmantoja, bet pašā pirmās trešdaļas nobeigumā mājiniekiem bija teicama iespēja gūt vārtus, bet Ēriksons spēja metienu atvairīt.

Arī otrā trešdaļa starp abām komandām aizritēja aktīvā un aizraujošā hokejā, taču neviena no vienībām ilgu laiku nespēja atklāt cīņas rezultātu. Laba iespēja perioda sākumā bija mājinieku hokejistam Žukovam, taču Ēriksons spēja nosargāt vārtus neieņemtus. Nedaudz vēlāk karuseli pie “Ņeftehimik” vārtiem jau izdevās izveidot “Dinamo” komandai, taču Tomāša Kundrāteka un Mika Indraša pūliņi bija nesekmīgi. Mača viducī Latvijas klubam izdevās pārņemt iniciatīvu, taču tas nevainagojās panākumiem, turklāt rezultātu atklāja tieši Ņižņekamskas vienības hokejisti, jo ripu vārtos bez ripas apturēšanas trieca Žukovs, izceldamies 35.minūtē.

Nepilnu minūti vēlāk divu minūšu noraidījumu saņēma Kundrāteks, turklāt “Ņeftehimik” vairākumu realizēja, ko paveica Zdunovs. Lai gan mājinieki turpināja spēlēt aktīvi, rīdzinieki vienus vārtus tomēr pamanījās atgūt, kad no vārtu priekšas savu pirmo ripu KHL iemeta Jeļisejevs.

Noslēdzošo trešdaļu aktīvāk iesāka mājinieki, radot vairākas bīstamas situācijas pie Ēriksona sargātajiem vārtiem, bet vienā no epizodēm lieliska iespēja panākt neizšķirtu bija Skvorcovam, taču “Ņeftehimik” vārtsargs Aleksandrs Sudņicins tika galā ar viņa pūliņiem. Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, Rīgas klubam izdevās pārņemt dueļa iniciatīvu, taču ar reāliem vārtu gūšanas momentiem tas nevainagojās, turklāt 56.minūtē Žukovs otrreiz pārspēja Ēriksonu un panāca 3:1. Nepilnas četras minūtes līdz beigām divu minūšu noraidījumu saņēma mājinieki.

Rīgas vienība uzreiz nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču vārtus gūt nespēja, turklāt noraidījumu saņēma arī Sestito, kurš brīdi iepriekš nerealizēja lielisku vārtu gūšanas iespēju.
Dueļa atlikušajā laikā “Dinamo” tā arī neizdevās atspēlēties, piedzīvojot zaudējumu.

Rīgas “Dinamo” pagājušajā otrdienā ar 4:1 uzvarēja iepriekšējās sezonas čempioni Sanktpēterburgas SKA, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju, bet ceturtdien ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā pārspēja Maskavas “Spartak” komandu un pirmoreiz šosezon guva divas uzvaras pēc kārtas. Savukārt pirmdien rīdzinieki arī pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 pārspēja Latvijas izlases vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvēto Toljati “Lada”, kurā galvenā trenera pienākumu izpildītājs ir latviešu speciālists Artis Ābols.

Šajā laikā rīdzinieki atteikumu draftā ievietoja joprojām savainojumu ārstējošo vācu uzbrucēju Fēliksu Šicu, bet cits uzbrucējs Roberts Bukarts tika nosūtīts uz fārmklubu “Liepāja”. Tomēr otrdien Rīgas klubs lauza vienošanos ar Bukartu, kā arī grasās to darīt ar Šicu, kurš, pretēji latvietim, ir devies uz Liepāju.

Tāpat vienībai nevar palīdzēt aizsargs Aleksandrs Jerofejevs, kuram iepriekšējā cīņā pret “Lada” konstatēts smadzeņu satricinājums.

Kā zināms, arī pretinieku komandas pārstāvošais Latvijas aizsargs Georgijs Pujacs septembra beigās guva smadzeņu satricinājumu, kā dēļ aizsargs izlaidis jau četras spēles, turklāt viņš nepiedalījās arī šajā mačā. Piecu spēļu laikā Latvijas aizsargs atzīmējies ar rezultatīvu piespēli.

Pujacs pēdējoreiz laukumā devās 26.septembrī, kad viesos ar 0:3 tika atzīts Maskavas “Dinamo” pārākums. Tiesa, iemesls Latvijas aizsarga nespēlēšanai ir lielais leģionāru skaits ”Ņeftehimik” komandā – astoņi, tāpēc kādam ir jāpaliek malā.

Piecos mačos savā laukumā Rīgas “Dinamo” komanda šosezon svinējusi tikai vienu panākumu. Savukārt 12 izbraukuma cīņās gūtas piecas uzvaras.

Tikmēr Ņižņekamskas vienība pēdējos sešos mačos izcīnījusi trīs uzvaras. Iepriekšējo maču Rīgas komandas pretinieki aizvadīja pirmdien, kad savā laukumā ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā piekāpās čempionei SKA.

Turpinājumā šajā izbraukuma sērijā rīdzinieki piektdien viesosies pie Čeļabinskas “Traktor” hokejistiem. Pēc tam nākamajā pirmdienā “Arēnā Rīga” tiks uzsākta divu mājas spēļu sērija.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 23 punktiem 18 mačos ieņem 11.vietu, tomēr no labāko astotnieka joprojām atpaliek par četriem punktiem.

Savukārt “Ņeftehimik” ar 31 punktu 19 mačos ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču “Atlant”, kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas “Spartak”, atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles – pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām – Minskas “Dinamo”, Zagrebas “Medveščak” un Bratislavas “Slovan” – rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču – komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas “Dinamo” otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.