×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

NKC atbalstījis sešu dokumentālo filmu projektus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Nacionālais kino centrs (NKC) šogad otrajā dokumentālo filmu projektu konkursā atbalstījis sešus projektus kopumā par 114 501 eiro, aģentūrai BNS pavēstīja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Konkursā ekspertu komisija atbalstīja divu filmu pabeigšanu, divu jaunu projektu sākšanu un divu filmu ražošanas procesu.

Atbalstīti abi konkursā pieteiktie projekti, kas jau sākuši ražošanu ar NKC atbalstu. Režisoru Ivara Zviedra un Andra Kalnozola kopdarbam “Zāģeri”, kas stāsta par īpatnēji vilinošo, bet skarbo mežstrādnieku pasauli, piešķirti 14 700 eiro. Savukārt studijas “Mistrus Media” projektā Gints Grūbe sadarbojas ar igauņu režisoru Jāku Kilmi aukstā kara laiku spiegu stāstā “Cilvēki no nekurienes”. Projekta ražošanas otrajam posmam piešķirti 38 000 eiro. Abi projekti pavasarī saņēma finansējumu ražošanas sākšanai.

Konkursā tika iesniegts arī viens projekts, kas šovasar saņēma NKC atbalstu dokumentālo filmu projektu attīstīšanas konkursā, – režisora Mārtiņa Grauda filma par mākslinieka Miķeļa Fišera ekspedīciju uz Peru “Ceļš uz Akakori”. Tagad 14 801 eiro piešķirti filmēšanas sākšanai, kas notiek oktobrī.

Otrs projekts, kura ražošana tiks sākta pēc NKC konkursā saņemtā atbalsta, ir Vides filmu studijas un režisores Kristas Burānes filma “Pasaka par tukšo telpu” – vērienīgs inscenējums ar animācijas elementiem, kas portretē scenogrāfu Andri Freibergu. Filmas ražošanas pirmajam posmam atvēlēti 24 000 eiro. Šī filma veido Burānes triloģiju kopā ar filmām “Piektais Hamlets” (2008, par Oļģertu Kroderu) un “Māra” (2014, par Māru Ķimeli).

Šajā konkursā tika piešķirts finansējums arī diviem projektiem, kuru ražošanas process ir jau filmas pabeigšanas fāzē. Starptautiski pazīstamā māksliniece Katrīna Neiburga nolēmusi pārvērst filmā materiālu, kas krājies, viņai veidojot videomākslas darbu par tipiski vīrišķīgu un ļoti kinematogrāfisku pasauli – garāžām, kur joprojām svarīgs ir roku darbs un izgudrotāja ģēnijs; ar šo tēmu māksliniece piedalījusies pasākumā “Survival Kit” un pārstāvējusi Latviju Venēcijas mākslas biennālē. Filmas projekta nosaukums – “Garāža”, un tās pabeigšanai piešķirti 14 000 eiro. Pirmizrāde plānota 2016.gada rudenī nākamā Rīgas Starptautiskā kinofestivāla ietvaros.

Savukārt režisors Arvīds Krievs kopš 1970.gada dokumentējis un filmējis domubiedra, drauga un visu savu filmu komponista Mārtiņa Brauna dzīves norises. Šajos gados krājušies kino un video materiāli veido portretfilmu “Kamēr tu šo dzīvi spēlē” – par spilgtu personību un talantīgu mūziķi, kas ir arī būtiska daļa no Latvijas mūzikas vēstures. Filmas pabeigšanai atvēlēti 9000 eiro. Pirmizrāde plānota 2016.gada pirmajā ceturksnī.

Konkursa projektus vērtēja NKC ekspertu komisija – Daira Āboliņa, Dāvis Sīmanis un NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+