×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

NKC konkursā atbalstīti astoņi starptautiski kopražojumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas kinorežisors un operators Ivars Zviedris sagatavojies filmēšanai velobraucienā Giro d’Italia.

Noslēdzies Nacionālā Kino centra izsludinātais konkurss starptautisku kopražojumu atbalstam, tajā līdzfinansējumu saņēmuši astoņi projekti, LA.lv uzzināja NKC.

“Nacionālā Kino centra konkurss starptautisku minoritāro kopražojumu atbalstam tika izsludināts pirmoreiz, nosedzot svarīgu segmentu Latvijas filmu nozarē – tie ir nopietni starptautiski projekti, kuros Latvija piedalās ar nelielu finansiālo ieguldījumu, toties ar daudz lielāku radošo un tehnisko pienesumu, nekā tas iespējams ārvalstu projektos, kam Latvijas puse nodrošina ražošanas servisa pakalpojumus,” skaidro NKC speciāliste Kristīne Matīsa.

Vairākos no šajā konkursā atbalstītajiem projektiem nozīmīga loma ir arī Latvijas valstij, cilvēkiem un vēsturei – piemēram, studijas “Mistrus Media” sadarbības partneri no Kanādas veido dokumentālo filmu par Latvijā dzimušo trimdas komponistu Imantu Ramiņu, savukārt Vācijas un Izraēlas kinoprofesionāļi sadarbībā ar Latvijas studiju “Ego Media” strādā pie dokumentālās filmas par Rīgas ebrejiem, kas 20. gadsimta 70. gados neveiksmīgi mēģināja aizbēgt no PSRS ar nolaupītu lidmašīnu, izraisot plašu rezonansi Rietumos.

Konkursā pieejamais finansējums bija 200 000, tika iesniegti 12 projekti, atbalstīti astoņi – četras spēlfilmas, trīs dokumentālās filmas un viena pilnmetrāžas animācijas filma.

Konkursā atbalstīto projektu skaitā ir kopražojumi ar Lietuvu, Igauniju, Kanādu, Grieķiju un Franciju, Vāciju un Izraēlu. Plašākā kopprodukcijas struktūra ir dokumentālajam projektam “Gladiatori. Cita pasaule”, kas stāsta par velosporta nežēlīgajām aizkulisēm ar Vides filmu studijas līdzdalību – tajā iesaistīta Lietuva, Latvija, Itālija, Beļģija, Šveice, Īrija.

Lielākajā daļā atbalstīto projektu Latvijas līdzdalība attiecas uz pēcapstrādes procesu (skaņu režija, krāsu korekcija, montāža), taču vairākiem projektiem plānots vai jau realizēts arī filmēšanas periods Latvijā, kur procesā iesaistās arī citu nozares profesiju darbinieki, stāstīja Matīsa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+