×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

NMPD: Dziesmusvētku laikā slimnīcā nogādāti 62 bērni; paģībuši 50 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki un bērni, kuriem nepieciešama mediķu palīdzība, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." laikā Mežaparka Lielajā estrādē.

Aizvadīto skolēnu dziesmusvētku laikā slimnīcā nonāca 62 bērni, savukārt kopējais bērnu skaits, kuru stāvokli var raksturot kā ģīboni, ir 50, pirmdien preses konferencē informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja vietniece Renāte Pupele.

Iepriekš medijos izskanēja daudz lielāks bērnu skaits, kuriem kļuva slikti sestdien Mežaparkā ģenerālmēģinājuma dēļ.

Komentējot masveida ģībšanu sestdien, viņa paskaidroja, ka bērni ir emocionāli, un “redzot, ka kādam draugam, vai svētku dalībniekam paliek slikti pašam sākās pārdzīvojumi un viņš noģībst, sākas ķēdes reakcija”. NMPD vadītāja vietniece arī atzina, ka bērniem ir pasliktinājies fiziskās sagatavotības līmenis, jo “par daudz tiek sēdēts pie datora”.

Dienesta pārstāve vērtēja, ka nopietnu veselības problēmu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos bērniem nebija. Šogad svētku norises laikā mazāk nekā citus gadus dalībnieki vērsušies pie mediķiem pēc palīdzības. Tāpat viņa teica, ka kopumā daudz mazāk bērnu nogādāti slimnīcās, kā arī tika neliels bērnu skaits ārstēti stacionāri.

“Uz medicīnas iestādēm kopā nogādāti bija 62 bērni, bet tikai 13 bērni tika ārstēti stacionāri maksimāli dažas dienas. Tas ir daudz mazāk nekā citu svētku norises laikā,” viņa teica.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinājās Rīgā no 6. līdz 12. jūlijam, tajos piedalījās ap 37 890 dalībnieku.

Noslēguma koncertā Mežaparkā piedalījās 13 000 koristu, 800 dejotāju, 900 skolu pūtēju orķestru dalībnieku, 800 folkloras kopu dziedātāju, 36 diasporas pārstāvju.

Sestdien Mežaparka Lielajā estrādē ģenerālmēģinājuma laikā sākās masveida bērnu ģībšana, kā rezultātā tika pārtraukts koncerts un vēlāk naktī pieņemts lēmums atcelt svētku gājienu, lai gan tas tomēr notika.

Izglītības ministre Mārīte Seile pagaidām nav pieņēmusi lēmumu par atkāpšanos no amata skolēnu dziesmusvētku dēļ. Viņa šo jautājumu pārrunās ar premjeri, kas pirmdienas rītā paudusi nostāju, ka noteicošais vārds ir pašai izglītības ministrei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. No turpat 38 tūkst. dalībnieku 50 paģībušo. Nu lielos pasākumos jārēķinās, ka kādam būs arī veselības
    problēmas – tomēr stress, nogurums, temperatūras maiņas, bet tāpēc jau nav jāstreso ministriem un pašiem organizatoriem. Gribam šausmīgi pareizi visus ēdināt, bet tradicionālā ēšanas maiņa arī rada stresu, godātie mediķi! Vājuma brīdī noder arī kaut kas salds, kas ātri atjauno enerģiju, bet to visu taču “gādīgie” uztura speci nolieguši! Vieni vienīgi pārspīlējumi, gan no organizatoriem, gan no ierēdņiem un rezultāti neizpaliek.

Draugiem Facebook Twitter Google+