×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. novembris, 2016
Drukāt

NMPD saņēmis pirmās 30 jaunās ātrās palīdzības mašīnas

Foto: NMPDFoto: NMPD

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) saņēmis 30 no jaunajām Rīgas reģionam paredzētajām ātrās palīdzības automašīnām.

Kā šodien, prezentējot automašīnas, norādīja NMPD vadītāja Sarmīte Villere, līdz nākamā gada februārim tiks piegādātas atlikušās 22 ātrās palīdzības mašīnas. Tādējādi kopumā Rīgas reģionam būs pieejami 52 jauni operatīvie transportlīdzekļi.

Kopumā 52 jaunās mašīnas izmaksāja 4,2 miljonus eiro, tomēr cenā ietverta ne tikai mašīnu iegāde, bet arī potenciālie servisa izdevumi, rezerves daļu iegāde, kā arī 3,5 gadu garantija un bezmaksas apkope līdz 300 000 kilometriem.

Ņemot vērā galvaspilsētas specifiku, proti, ceļu segumu un to stāvokli, un nelielos attālumus līdz slimnīcām, dienests ir iegādājies priekšpiedziņas auto, kuri ir nedaudz mazāki, kompaktāki un vieglāki par līdz šim izmantotajiem spēkratiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Villere, patlaban dienestā tiek izstrādāta koncepcija, kā turpmāk notiks ātrās palīdzības mašīnu pakāpeniska nomaiņa, ņemot vērā, ka arī salīdzinoši nesen iegādātie spēkrati ar laiku nolietosies.

Jau ziņots, ka 2014.gada nogalē Veselības ministrija pieņēma lēmumu atteikties no ārpakalpojuma Rīgas reģionā. Lai to īstenotu, tika plānota jauno auto iegāde par valsts budžeta līdzekļiem, līdz šim Rīgas reģiona brigādēm izsaukumos izmantojot rezerves automašīnas.

NMPD vērtējumā, šobrīd ir veiksmīgi noslēdzies pirmais posms Rīgas reģiona brigāžu autoparka atjaunošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+