×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. marts, 2014
Drukāt

NMPD tiesā prasīs izbeigt darba attiecības ar Šicu

Foto: LETAFoto: LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) atbilstoši Darba likumam iesniegs tiesā prasības pieteikumu par darba attiecību izbeigšanu ar dienesta direktora vietnieku Mārtiņu Šicu.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā 17.martā dienestā saņemto Latvijas ārstniecības un aprūpes darbinieku arodbiedrības atbildes vēstuli, kurā pausts lēmums nepiekrist darba līguma uzteikumam ar Šicu, informē NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Lēmums izbeigt darba attiecības ar Šicu, zaudējot darba devēja uzticību, NMPD pieņemts, pamatojoties uz dienesta pārbaudes komisijas atzinumu, kā arī iekšējā auditā atklātajiem būtiskajiem pārkāpumiem amata pienākumu izpildē.

Dienesta pārbaudē konstatēts, ka Šics nākamajā dienā pēc Zolitūdes traģēdijas no sava darba e-pasta vairākkārt trešajām pusēm nosūtījis dienesta iekšējam darbam paredzētu informāciju par slimnīcās nogādātiem traģēdijā izdzīvojušiem pacientiem, kā arī informāciju par vēl neapstiprinātiem, neatpazītiem bojāgājušajiem.

Tieslietu ministrijas atbildes vēstulē Tiesībsargam norādīts, ka “informācijas publiskošana par bojāgājušajiem ir publicējama tikai pēc mirušo personu nāves fakta konstatēšanas un līķu identificēšanas. Katastrofu seku likvidēšanā iesaistīto kompetento institūciju rīcībā esošā operatīvā informācija par personām (dzīvajām un bojāgājušajām) ir nepieciešama katastrofā iesaistīto kompetento institūciju darbam un tā nav publicējama, jo tā var radīt kaitējumu personai, kura sākotnēji iekļauta mirušo personu sarakstā, bet vēlāk no tā svītrota, un tās tuviniekiem, kā arī sabiedrībai kopumā”.

Tāpat NMP D iekšējā audita laikā atklāti nozīmīgi pārkāpumi Šica amata pienākumu izpildē, kas ietekmē visa NMPD gatavību un rīcību ārkārtas situācijās, tajā skaitā nepilnīgi veikti amata pienākumi saistībā ar slepenības režīma nodrošināšanu darbā ar valsts noslēpuma objektiem un NATO un Eiropas Savienības klasificēto informāciju, nav izstrādātas plānotās procedūras un algoritmi NMPD rīcībai ārkārtas situāciju draudu gadījumos un ārkārtas situācijās u.c.

Jau vēstīts, ka NMPD ir noslēdzis dienesta pārbaudi par vēl nepārbaudītas informācijas noplūdi saistībā ar Zolitūdes traģēdijā izdzīvojušajiem un slimnīcās nogādātajiem pacientiem, kā arī vēl neatpazītiem bojāgājušajiem. Pamatojoties uz pārbaudes atzinumu, kā arī iekšējā audita laikā konstatēto, pieņemts lēmums izbeigt darba tiesiskās attiecības ar Šicu. Viņš gan uzskata, ka lēmums par viņa atstādināšanu ir nepamatots, un viņš darīs nepieciešamo, lai varētu turpināt darbu dienestā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+