×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
28. marts, 2017
Drukāt

Astoņiem tūkstošiem parādnieku atņems autovadītāja tiesības (28)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Tipiskākie uzturlīdzekļu nemaksātāji Latvijā ir darbaspējīgi vīrieši vecumā līdz 45 gadiem, kuri dzīvo Rīgā un tās apkārtnē un kuri, pēc visa spriežot, varētu sniegt atbalstu saviem bērniem, tomēr to likuma noteiktajā apmērā nedara, šorīt LNT pastāstīja Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF) direktors Edgars Līcītis.

Fonda vadītājs atgādināja, ka pērn kopējais uzturlīdzekļu nemaksātāju parāds sasniedza gandrīz 200 miljonus eiro un tos ir parādā nepilni 34 000 cilvēku.

Lielo parādu dēļ valsts meklē jaunus veidus, kā piespiest maksāt uzturlīdzekļus, piemēram, ļaunprātīgiem nemaksātājiem tiks ieviests liegums vadīt automašīnu. Tas varētu skart 8000 cilvēku.

Līcītis uzsvēra, ka jaunā likuma norma netiks ieviesta uzreiz un nebūs tā, ka automātiski visiem alimentu parādniekiem atņems tiesības. Tā vietā, kad UGF veiks uzturlīdzekļu izmaksas, fonds prasīs šiem cilvēkam, kāpēc viņi nemaksā uzturlīdzekļus, tiks noskaidrota situācija un atkarībā no tās pieņemts lēmums.

Tāpat tiks ieviests regulējums, lai nāktu pretim nemaksātājiem labprātīgai parādu segšanai “savu iespēju robežās”, kas varēs būt arī summas, kas būtu mazākas par pašlaik noteikto minimālo maksājamo uzturlīdzekļu apmēru.

Daudzas no šīm izmaiņām stāsies spēkā no 1.aprīļa.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Mja… uzsvars paradoksāli tiek likts uz Rīgu, kur jaunam strādājošam cilvēkam ar mašīnu braukt uz darbu ir krietni lētāk kā ar sabiedrisko.

 2. Valsts vienkārši spiež nost cilvēkus,Jūs pat neapzunaties varbūt ir cilvēki kuriem pat mutē nav ko likt!! Šeit vienkārši nav iespējams dzīvot! Ātrāk badā te var nomirt! Jo neiet runa tikai par šo gadijumu,par visiem citiem,dodiet cilvēkiem dzīvot!

 3. Vai to nevarētu attiecināt arī uz Latvijas lielākajiem nodokļu parādniekiem,kas valstij parādā simtiem miljonu eiro jau desmitiem gadu?

 4. Sievietes arī nav svētules.
  Paziņa godīgi maksāja alimentus,tikai bankas maksājumā nenorādīja tos kā alimentus,bet vienkārši-dēliņam…utt..
  Viss…šī padzirdēja,ka tanī situācijā skaitās,ka alimenti nav maksāti,iesniedza prasību tiesā.Viņam,protams,nācās ciest.
  Citam draugam bijusī sieviete regulāri prasa ātrāk ieskaitīt alimentus,lai otram bērniņam varētu pamperus nopirkt.Viņš taču to naudiņu skaita savam bērnam,ne citam.
  Situācijas ir tik daudz un dažādas.Nevar visas sievietes,visus vīriešus vienā maisā bāzt.

 5. Darba iespējas uzreiz mazāk šiem parādniekiem , Kas viņiem atmaksās transportu, lai šo parādu segtu , lai tiktu uz darbu. Lidz galam neko neizdomā!

 6. Un lai publicē visai valstij tos neģēļus, uztaisa un aizlaižas, bet tās mātes ar nau nekādas svētās. Gadījumos arī ka abi vainīgi. Vnk bez vārdiem.

 7. un tad no 8000 paradnieku , buutu abi vecaaki paradnieki un skaits plauktu

 8. un ieteiktu visiem beerniem kam ir 18 gadi un nevar atrast te LV darbu vai neveelas straadaat pa iztikas minimumupieprasiit no vecaakiem uzturliidzekllus . Jo valsts tak nekur nav vainiiga ka taads likums. Vecaaks vainiigs, ka beerns nevar atrast sev darbu!

 9. Bet ir sievietes,kas sanem uztura lidzeklus,un sanem ari naudu no arzemes stradajosa vira,tam ari tiks atnemtas tiesibas,tas ir divaini,ka to var izdarit,un tika iesniegts protests uztura lidzekliem at visiem bankas parskaitijumiem,Licisa kungas tas ir vienalga,nauda jadabu atpakal,netiek veiktas nekadas parbaudes,pieskirot uztura lidzeklus,kartejais LV murgs!

 10. Tak neko neatņems. Tukšas runas

 11. IR JA TU ESI TAJĀ SARAKSTĀ TAD BRAUC UZ ĀRVALSTĪM UN TUR STRĀDĀ UN IEGŪSTI AUTOVADĪTĀJA APLIECĪBU.JA ŠEIT TO ATŅEM KAMĒR NENOMAKSĀ VISU PARĀDU TAD PARĀDNIEKAM BEZ TIESĪBĀM IR GRŪTI NOPELNĪT ATDODAMO SUMMU

 12. Malači:))

 13. Ja atnems tiesibas, kas tad maksas nodokļus valstij.??????? Tad parejie varesim vinu vieta maksat.

 14. Jā arī man piesprieda maksāt alimentus par diviem bērniem.taja laikā alga bija 160 ls uz rokas no kuriem 120 ls bija jāmaksā bērniem un man pašam paliek 40 ls.kad tiesa prasiju ka lai es uzturu savu esošo ģimeni ja man iepriekšējai jāatdod tāda daļa. Atbilde bija īsa TĀDI IR LIKUMI. Tad varbūt tos likumus adekvātākus vajag sakārtot un parādīsies vairāk maksātāju.

  • Ar ko tava jaunā ģimene ir labāka Nekā vecā? Ar ko tie divi bērni ir sliktāki ka jaunie?
   Tev liekas kad taj laikā 120€bija pietiekama summa lai aizstatu bērniem tēvu?
   Ja nevar uzturēt un samaksāt alimentus tad vajag cepurīti draudzinam uzvilkt, nevis ražot pamest un tad teikt ka summa ir par lielu. Domājams tev jāzina cik viss ir dārgs, bērna zāles pusdienas apģērbs, ēdiens…

 15. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  un kā ar Siguldas kūdras purviem – vasara tuvojas – varētu bērniem uztura tiesu izrakt? Turpat arī blēdīgus baņķierus un kādu premjeru lai to miljardu sarok…

 16. Vot to es saprotu! Cilvēkam ir jauna gimene,vins stradā par soferi un knapi savelk galus kopa, bet te vinam veel atnem tiesiibas. Un uzreiz pa vienu nemaksātāju (un arī vienu ģimeni) mazāk paliek! -)) No kā rausiet naudu , ja cilvekam darbu atnemsiet? Varbut vajag cilvēkam iedot darbu, lai vins var maksāt, nevis tikai nemt nost!

  • Tad jāveic kastrācija, lai neražo bērnus, par kuriem vēlāk nevar nomaksāt alimentus.

   • A varbūt sterilizācija, lai tik bieži kājas nepleš vaļā?

    • Tieši tā. Kāpēc vienmēr visa vaina novelta tikai uz vīriešiem? Un to saku es..sieviete. Ir pietiekami daudz piemēru, kuros var redzēt, ka ne tikai vīrieši mēdz domāt ar “to” vietu pirms kaut ko dara.

 17. Pareizi , atņemt prāvas ,var arī dzīvokli un vēl nocirst roku vai kāju . Un vēl lepojamies , ka dzīvojam demokrātiskā valstī , kauns .

 18. ne jus man kropli devat ne jus man atnemsiet fasisti

  • Par visu jāmaksā būs, Gint!

  • Gint, vai tu pats neesi fašists, ka miesīgam bērnam nedod uzturlīdzekļus un esi nolēmis tos bada nāvei?

   • ona, viņš takš dzīvo pēc principa ”naše dzelo ņe rožatj, sunul – vinul, i bežatj”.

    • Ak jel ,veči tādi nabadziņi. Pašiem nepietiek iztikai …. ko tad darīt tavam bērnam ar tiem 70€ mēnesi ?! Vai Tev rup ko viņš ēd ,un visu pārējo ?! Ja Tu nemaksā neko ,ko Tu ņaudi ka tiesības atņems ? Un pareizi darīs !!! Nav ko jaunu ģimeni veidot ,ja pat par saviem bērniem parūpēties nevari !!

Draugiem Facebook Twitter Google+