×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

No 1.aprīļa par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā divu eiro nodeva (1)

Foto: LETAFoto: LETA

No trešdienas, 1.aprīļa, līdz 30.septembrim, iebraucot Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā, ir jāmaksā nodeva divu eiro apmērā. Elektromobiļiem iebraukt kūrortpilsētā atļauts bez maksas, informē Jūrmalas pilsētas pašvaldībā.

Rudens un ziemas periodā – no 1.oktobra līdz 30.martam – par iebraukšanu kūrortpilsētā nodeva nav jāmaksā.

Pašvaldībā atzīmē, ka caurlaižu iegādes punktos darbojas tradicionālie nodevas maksas termināļi – kopumā tādu ir 15. Astoņos termināļos var norēķināties ar bankas maksājumu kartēm, septiņos – skaidrā naudā ar monētām.

Šogad divi skaidras naudas termināļi nomainīti pret karšu termināļiem. To pilsētas viesu ērtībām, kuri kūrortpilsētā iebrauc no Liepājas šosejas puses, šogad uzstādīts arī viens karšu terminālis. Tāpat arī Vaivaru caurlaižu postenī šogad varēs norēķināties gan skaidrā naudā, gan ar maksājumu karti. Nodevu par iebraukšanu Jūrmalā var samaksāt arī ar īsziņas vai mobilās aplikācijas starpniecību, izmantojot “Mobilly” pakalpojumu.

Transportlīdzeklim, kas pārvadā fiziskas personas ar ārsta nosūtījumu uz Jūrmalas pilsētas ārstniecības iestādēm, par iebraukšanu Jūrmalā nav jāmaksā. No nodevas atbrīvoti arī tie transportlīdzekļi, kas pielāgoti vadītājam invalīdam vai kas pārvadā I grupas invalīdus, bērnus invalīdus vai invalīdus, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās.

Visu gadu autostāvvietas Jūrmalas pilsētas teritorijā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, ir bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

Pašvaldībā norāda, ka iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā noteikta no 1996.gada. Nodeva par iebraukšanu rudens un ziemas periodā Jūrmalā atcelta no 2013.gada rudens, lai sekmētu pakalpojumu uzņēmumu attīstību un veicinātu tūristu skaita pieaugumu gada aukstajā periodā.

Savukārt vasaras sezonā, kad Jūrmalu apmeklē liels skaits viesu, ar iebraukšanas maksu tiek regulēta tranzīta transporta plūsma pilsētā, lai saudzētu vidi, nodrošinātu dabas un kūrorta resursu aizsardzību un ilgtspējīgu apsaimniekošanu. 2014. un 2013.gadā tūristu skaits Jūrmalā pieaudzis attiecīgi par 21% un 20%.

Ieņēmumus, ko pašvaldība iegūst no samaksātās iebraukšanas nodevas, izlieto tranzīta satiksmes ierobežošanai, tūrisma un kūrorta attīstībai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī citiem pilsētvides uzturēšanas pasākumiem.

2014. gada sešu mēnešu periodā – no 1.aprīļa līdz 30.septembrim – nopirktas 694 000 vienreizējās caurlaides iebraukšanai Jūrmalā. Savukārt 2013. gada deviņos mēnešos no 1.janvāra līdz 30.septembrim iegādātas 994 000 iebraukšanas atļaujas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jurmalniekiem maksat nodevu par iebrauksanu pareja Latvija!!! Kas tad vini doma, ka vini tadi ir par izredzetiem!!! Augstmani tadi!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+