Mobilā versija
-2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
20. jūlijs, 2015
Drukāt

No 1.augusta pieaugs akcīzes nodokļa likmes alkoholam; uzņēmējiem jāveic inventarizācija (1)

LETA/AFPLETA/AFP

1.augustā stāsies spēkā jaunās akcīzes nodokļa likmes visiem alkoholiskajiem dzērieniem, kas Saeimā tika pieņemtas 18.jūlijā, tādēļ uzņēmējiem, kas tirgo alkoholisko dzērienus, ir jāveic inventarizācija un jāpārskaita akcīzes nodokļa starpība valsts budžetā, portālu “La.lv” informēja Valsts ieņēmumu dienestā.

Šī gada 18.jūnijā Saeimā ir pieņemti grozījumi likumā “Par akcīzes nodokli”, kas stājas spēkā šī gada 1.augustā.

Ja dienā, kad notiks nodokļa likmju maiņa, tas ir, 1.augustā, uzskaitē vai faktiskā rīcībā nebūs alkoholisko dzērienu krājumu, tas jāfiksē uzņēmuma sastādītajā inventarizācijas sarakstā. Šādā gadījumā EDS dokumenta “Akcīzes preču inventarizācijas saraksts un nodokļa starpības aprēķins” komentāra laukā jānorāda apliecinājums, ka akcīzes nodokļa starpības aprēķins netiek veikts, jo 1.augustā uzskaitē vai faktiskā rīcībā nav alkoholisko dzērienu vai alkoholisko dzērienu akcīzes nodokļa marku krājumu.

Kā zināms, saskaņā ar grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli” no šī gada 1.augusta akcīzes nodokļa likme par 100 litriem alus būs 3,80 EUR par katru tilpumprocentu (bet ne mazāk kā 7,40 EUR par 100 litriem alus), bet vīnam 70 EUR par 100 litriem vīna.

Raudzētajiem dzērieniem ar absolūtā spirta saturu līdz 6 tilpumprocentiem noteikta likme 64 EUR, bet ar absolūtā spirta saturu virs 6 tilpumprocentiem – 70 EUR apmērā par 100 litriem.

Nodokļa likme starpproduktiem – par 100 litriem dzēriena ar absolūtā spirta saturu līdz 15 tilpumprocentiem ir 70 EUR, bet ar spirta saturu virs 15 tilpumprocentiem – 110 EUR.

Pārējiem alkoholiskajiem dzērieniem akcīzes nodokļa likme palielināta līdz 1360 EUR par 100 litriem absolūtā spirta.

No valsts budžetā iegūtajiem līdzekļiem saistībā ar akcīzes nodokļa palielināšanu plānots nodrošināt brīvpusdienas arī 4.klašu skolēniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Valdība, kas palielina alus cenas, ilgi nenoturas.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (6)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+