×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

No 1. februāra biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā būs 1,15 līdz 2 eiro (15)

Foto: LETAFoto: LETA

No februāra brauciens Rīgas sabiedriskajā transportā maksās 1,15 eiro, aģentūrai BNS pavēstīja pašvaldībā.

Tajā norādīja – ņemot vērā, ka Rīgas domei nav izdevies vienoties ar valdību par galvaspilsētas sabiedriskā transporta finansēšanu, kā arī to, ka tiek traucēts piemērot atšķirīgas biļešu cenas rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šā gada 1.februāra stāsies spēkā jauni braukšanas tarifi Rīgas sabiedriskajā transportā.

Savukārt pie vadītāja no šā gada 1.februāra sabiedriskā transporta biļete maksās divus eiro līdzšinējā 1,2 eiro vietā, piektdien žurnālistiem sacīja Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens.

Pašvaldībā atzīmēja, ka Rīgas domei nav iespēju turpināt līdzšinējā apmērā kompensēt pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” izmaksas, nodrošinot biļešu cenas 60 centu apmērā gan tiem, kuri maksā nodokļus Rīgā, gan tiem, kuri maksā nodokļus citās pašvaldībās. Tādējādi no 1.februāra brauciena cena galvaspilsētas sabiedriskajā transportā tiks pielīdzināta “Rīgas satiksmes” pašlaik aprēķinātai pasažiera pārvadājuma pašizmaksai, kas, ņemot vērā gan prognozēto pārvadājamo pasažieru skaitu, gan dažādu resursu cenu izmaiņas (degvielas, elektroenerģijas cenu kritums u.c.), ir 1,175 eiro.

“Ņemot vērā, ka tieši šāda summa – 1,175 eiro – norēķinos rada ievērojamas tehniskas problēmas, viena brauciena biļetes galīgā cena tiks noteikta 1,15 eiro,” skaidroja pašvaldībā, piebilstot, ka jaunās braukšanas maksas (tarifa) aprēķins ir saņemts Rīgas domes Pasažieru komercpārvadājumu licencēšanas komisijā.

Tāpat pašvaldībā atzīmēja, ka galvaspilsētā tiks saglabātas visas esošās atlaides un brīvbiļetes, bet daudzām grupām tiks noteiktas jaunas atlaides, saglabājot tām esošās biļešu cenas (60 centu par braucienu). Nestrādājošie pensionāri, skolēni, visu grupu invalīdi arī turpmāk Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, tāpat skolotājiem, pilna laika studentiem, daudzbērnu ģimenēm u.c. pasažieru kategorijām, kurām ir tiesības saņemt atlaides, braukšanas maksa nemainīsies un paliks 2014.gada līmenī. Tāpat strādājošie pensionāri saņems braukšanas maksas atlaidi, kas ļaus viņiem saglabāt līdzšinējo viena brauciena cenu.

Vienlaikus tiks piešķirta jauna atlaide nepilna laika studentiem, kas turpmāk saņems tādu pašu atlaidi kā pilna laika studenti, proti, par braucienu maksās 30 centu.

Rīgas domē arī atzīmēja, ka pašvaldība turpinās dotēt abonementu biļešu cenas “Rīgas satiksmes” pastāvīgajiem klientiem, tādējādi tarifi tiks palielināti piesardzīgi. Piemēram, dārgākajai mēnešbiļetei (visiem transporta veidiem, visiem maršrutiem, visām mēneša dienām) cena palielināsies par 25% – no 40 eiro līdz 50 eiro.

Pašvaldībā atzīmēja, ka šobrīd Rīgas sabiedriskajā transportā atlaide 50% apmērā no pašizmaksas par braucienu ir noteikta visiem pasažieriem – neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. Tarifs – 60 centu par braucienu.

Pēc “Rīgs satiksmes” sniegtās informācijas, sabiedriskajā transportā par pilnu cenu biļetes pērk 44,8% no kopējā pasažieru skaita, ar Rīgas domes noteiktajām atlaidēm brauciens daļēji ir apmaksāts 10,5%, bet bez maksas sabiedrisko transportu izmanto 44,7% pasažieru.

“Rīgas satiksme” nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Nevajadzēja izniekot (PIESAVINĀTIES) naudu par mazgāšanas līdzekļiem?

 2. no kurienes Ušakova idejām kājas aug, ne velti skraida uz Maskavu konsultēties ar savu ideoloģisko tēvu:
  Добавим, что с февраля стоимость проезда на наземном транспорте по “Тройке” увеличится до 29 рублей. Сейчас, если на карте “Тройка” не “записан” билет, при проходе в метро списывается 28 рублей, а на наземном транспорте – 26 рублей.

  Стоимость 1 поездки в метро по билетам на 60 поездок увеличится на 1,67 рубля и составит 23,3 рубля, на наземном транспорте – на 83 копейки и составит 14,2 рубля. Билеты на 1 и 2 поездки будут стоить 50 и 100 рублей.
  Atradu GISMETEO materiālos.

 3. Ļoti dargi ! Atkal sabiedriskais transports var izmantot tikai pensionāri !

 4. Nelauziet galvas, bet nāciet pie mums un brauciet ar vilcienu, kam tas ir iespējams. Sēdvietas vienmēr būs un biļetes cena ir tikai 0,70 EUR, turklāt ietaupīsiet laiku, jo vilciens brauc ātrāk.
  Vecmīlgrāvis (Ziemeļblāzma)-Centrs = 20 minūtes;
  Ķengarags (Šķirotava)-Centrs = 15 minūtes;
  Ziepniekkalns (BA Turība)-Centrs = 10 minūtes;
  Imanta-Centrs = 17 minūtes;
  Jugla-Centrs= 20 minūtes.
  Un bomži ar pie mums nevizinās!

 5. Pēc šāda sadārdzinājumu būtu gan arī jāpārskata biļešu “politika” pārsēšanās un transporta maiņas gadījumos, un jānoteic biļešu derīguma laiks, piem., viena stunda, kā tas ir vairumā civilizēto pilsētu pat ar mazāku biļešu cenu. Kāpēc ir jāpiemaksā, ja pašvaldība nav efektīvi saplānojusi sabiedriskā transporta maršrutus?

 6. Balsjiet vēl par šo valdību,es par Ušakovu vairs nebalsošu kā šos pēdējos gadus

 7. Nja, trūkst komentāru. Staigāšu kājām!

 8. latviessa pacietiiba ir neizmerojama…..

 9. Taa jau ir cuuciiba!!! Riktiigi kretiini!! Vajaszeetu vieiem pilniigi protesteejot nepirkt biletes un viss, bet nevis tik daziem,bet visiem.

 10. liels paldies vienotibai Atbildēt

  par šo dārgo pakalpojumu. pārejās pilsētas drīkst savejiem atlaides dot, tik rīgā nedrīkst. un piemaksāt ar valdošā kliķe negrib.

 11. nepirksim biļetes! Atbildēt

  Tas, ka tik plaši tiek piemērotas atlaides, ir nesamērīgi!
  Prātam neaptverama vēlētāju uzpirkšana!
  JA TĀ NOTIKS, PĀRĒJIEM MASVEIDĀ NEVAJADZĒTU PIRKT BIĻETES – tā būtu protesta forma.

 12. Dabūjāt, rīdzinieki, ko gribējāt, vēlēdami ausaini! Rīgas satiksme un arodbiedrība takš jābaro, savādāk priekšniekiem un SC nebūs naudas un lielo aldu…

  • īs jau gan ir vienotibas uzspiestais tarifs Atbildēt

   tevis piesauktie gribēja par puscenu vadāt, bet valdošā kliķe neļāva, kaut pārejās pilsētas drīkst. rīga tik nedrīkst jo ” nepareizās partijas ieveletas”

  • Te gan jūsu vienotība sprunguļus sasprauda

Draugiem Facebook Twitter Google+