×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

No 1. februāra donoriem izsniedz īpašas privilēģiju kartes

donors1_ts_11

Latvijas iedzīvotāji, kuri gada laikā ziedojuši asinis trīs un vairāk reizes, ne tikai Valsts asinsdonoru centrā (VADC) Rīgā un centra reģionālajās nodaļās, bet arī VADC izbraukumu laikā var saņemt donora privilēģiju karti, kas ļauj apmeklēt baseinus, ledus halles, fitnesa klubus un pat muzejus ar 10 – 30% un pat 50% atlaidi. 


“Pirmajā dienā izsniedzām jau 34 kartes, bet gada laikā plānojam tās piešķirt ap desmit tūkstošiem donoru,” pastāstīja centra pārstāve Daina Krūmiņa.

Lai saņemtu privilēģiju karti, donoram jāuzrāda tikai personu apliecinošs dokuments – pase vai autovadītāja apliecība, bet informācija par to, cik reižu nodotas asinis, glabājas VADC datu bāzē. Privilēģiju karti varēs saņemt arī asins komponentu donori, kas gada laikā tos ziedo sešas un vairāk reizes.

“Vienīgā problēma, ka pagaidām Rīgā donoriem ir lielākas iespējas izmantot privilēģiju kartes nekā Latvijas reģionos,” skaidro Daina Krūmiņa.

Donoru kustību Latvijā jau pieteikušies atbalstīt vairāki uzņēmumi: Ķīpsalas peldbaseins, Veselības fabrika, Mugurkaula veselības centrs un P. Stradiņa slimnīcas Zobārstniecības un sejas ķirurģijas centrs Rīgā, kā arī Zemgales olimpiskais centrs, Tukuma ledus halle, rehabilitācijas centrs “Līgatne”, Rundāles pils, Vidzemes olimpiskais centrs un daudzi citi. Pilnu uzņēmumu sarakstu, kur pakalpojumus var saņemt, izmantojot donoru privilēģiju karti, var atrast VADC interneta mājas lapā.

Kā liecina VADC statistika, 2011. gadā atkārtoti savas asinis ziedojuši 36 112 donori, bet 12 004 to darījuši pirmo reizi. Pavisam pērn asinis nodotas 55 933 reizes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+