×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. februāris, 2013
Drukāt

No 1.februāra siltums Rīgā lētāks par 4,4%

Ilustratīvs attēls. Foto - LETAIlustratīvs attēls. Foto - LETA

Rīdziniekiem no 1.februāra siltums būs lētāks par 4,4%, salīdzinot ar janvāri, kas ir 42,81 lats par megavatstundu (Ls/mWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Rīgas siltums”.

Siltuma cena kļūšot zemāka arī martā un aprīlī, pateicoties samazinātajai dabasgāzes tirdzniecības cenai februārī un prognozēm nākamajiem diviem mēnešiem.

“Rīgas siltuma” padomes priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko norāda, ka arī martā un aprīlī uzņēmums varēs samazināt siltuma cenu par 4,4%, salīdzinot ar janvāri, jo tiek prognozēts dabasgāzes tirdzniecības cenas kritums arī šiem mēnešiem.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā uzņēmums iesniedzis jauno siltumenerģijas tarifu projektu, kā rezultātā nākotnē siltums būs vēl par 3% lētāks, salīdzinot ar pašreizējo tarifu. Tas esot iespējams, pateicoties attīstītajiem zaļās enerģijas projektiem siltumcentrālēs “Ziepniekkalns” un “Zasulauks”.

Uzņēmuma vadība un padome veicot pārdomātu attīstības politiku, investīcijas un peļņu novirzot aktivitātēs, kas vērstas uz tarifa, siltuma ražošanas un pārvades izdevumu samazināšanu, apgalvo Stepaņenko. Stratēģiski pārdomātas investīcijas sākot nest augļus.

Siltumenerģijas cena februārī, martā un aprīlī noteikta, pamatojoties uz akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” šī gada 8.februārī publicēto paziņojumu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” – par dabasgāzes tirdzniecības gala tarifiem februārī un prognozēm martā, aprīlī.

Atsaucoties uz akciju sabiedrības “Latvijas Gāze” paziņojumā pausto informāciju, februārī dabasgāzes tirdzniecības cena ir 210 lati par 1000 normālkubikmetriem (Ls/tūkst.nm3), šāda cena prognozēta arī martā un aprīlī. Tādējādi sagaidāms, ka siltumenerģijas cena martā un aprīlī būs 42,81 lats par megavatstundu (Ls/mWh).

Rīgā siltumenerģijas cena februārī ir zemākā starp Baltijas valstu galvaspilsētām. Tā ir par 28% zemāka nekā Viļņā un par 13% zemāka, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas cenu Tallinā.

Kā ziņots, gaisa temperatūras un siltumenerģijas tarifa dēļ janvārī AS “Rīgas siltums” rēķinu summa, salīdzinot ar decembri, varētu pieaugt vidēji par 3,5%-4,5%, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmuma Informācijas daļas vadītāja Jana Roze.

Kā iepriekš skaidroja “Rīgas siltums”, apkures izmaksas ietekmē divas komponentes – siltumenerģijas tarifs un patērētais siltumenerģijas daudzums. Siltumenerģijas tarifs ir noteikts atbilstoši regulatora lēmumam un tas mainās atkarībā no dabasgāzes cenas. Savukārt siltumenerģijas patēriņu ietekmē āra gaisa temperatūra, siltummezglā noteiktais temperatūras režīms, iedzīvotāju paradumi un ēkas tehniskais stāvoklis.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2012.gada 27.aprīļa lēmumam siltumenerģijas cena var gan samazināties, gan palielināties, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai.

Uzņēmums ik mēnesi savā interneta mājaslapā “www.rs.lv” informē par faktiski piemērojamo siltumenerģijas cenu, balstoties uz “Latvijas Gāzes” publicēto paziņojumu laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” līdz tekošā mēneša 10.datumam par dabasgāzes tirdzniecības cenu.

“Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 890 kilometri, no kuriem 74% atrodas “Rīgas siltuma” īpašumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+