Ekonomika
Īpašums

No 1. jūlija notariālos pakalpojumus varēs saņemt attālināti0

Foto – Shutterstock

No šī gada 1.jūlija, izmantojot Latvijas zvērinātu notāru klientu portālu www.latvijasnotars.lv , iedzīvotāji varēs saņemt videokonsultācijas kā arī attālināti saņemt notariālos pakalpojumus.

Turpmāk nevienam Latvijas valsts piederīgajam, kurš, piemēram, pašlaik strādā ārzemēs, nebūs jābrauc uz Latviju, lai, piemēram, izdotu kādam pilnvaru, kas dod tiesības viņa vietā saņemt pasta sūtījumus vai kārtot darījumus ar nekustamiem īpašumiem.

Izmantojot šo portālu, tādējādi būs iespējams sazināties ikvienu no 103 pašlaik Latvijā strādājošajiem zvērinātiem notāriem.

Kā stāsta Latvijas Zvērinātu notāru padomes komunikācijas vadītāja Liene Krīvena, sarežģītāku lietu kārtošanai tomēr būs nepieciešams apmeklēt zvērinātu notāru viņa prakses vietā, portālā iepriekš piesakot apmeklējumu. Tomēr šis jaunievedums samazinās nepieciešamību iet pie zvērināta notāra vairākkārt, kā arī atvieglos pieminēto pilnvaru vai citus notāru pakalpojumu saņemšanu. Ik gadu zvērināti notāri sagatavo ap 40 000 dažādu pilnvaru.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes pārstāve piebilst, ka, kārtojot darījumus ar nekustamiem īpašumiem, tomēr vienmēr vērts apsvērt iespēju arī personīgi piedalīties darījuma noslēgšanā un darījumu līgumu parakstīt pašam, pilnvarniekam uzticot tikai darījuma sagatavošanu.

Par attālināti saņemtajiem pakalpojumiem būs jāmaksā atbilstoši Ministru kabinetā apstiprinātajām zvērinātu notāru likmēm.

Izdevumi par zvērinātu notāru pakalpojumiem videorežīmā, tāpat kā līdz šim, būs atkarīgas no veicamās darbības. Piemēram, konsultācija tiešsaistē maksās tikpat, cik konsultācija klātienē – 10,96 eiro stundā. Norēķināties par attālināti saņemtajiem pakalpojumiem varēs, izmantojot jebkuru banku.

Latvijas Zvērinātu notāru padome ir sagatavojusi arī elektronisku Pilnvaru reģistru, kurā ieinteresētās personas varēs pārliecināties par pilnvaras izdošanas faktu, tās saturu, kā arī pilnvarojuma atsaukumu. Arī Pilnvaru reģistrs jau šovasar būs pieejams Latvijas zvērinātu notāru klientu portālā www.latvijasnotars.lv.

LA.lv