×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

No 1. marta Opera maina nosaukumu; process maksās 13 000 eiro (7)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

No šā gada 1. marta Latvijas nacionālo operu pārdēvēs par Latvijas Nacionālo operu un baletu, kas kopumā izmaksās 13 tūkstošus eiro, otrdien apstiprināja valdība.

Ne vēlāk kā līdz 30. aprīlim Nacionālās operas un baleta valdei jāiesniedz komercreģistra iestādei Nacionālās operas un baleta statūtus.

Precizēts likuma pants, nosakot, ka valdes priekšsēdētājam ir atsevišķās pārstāvības tiesības, savukārt pārējiem valdes locekļiem ir kopīgas pārstāvības tiesības ar vismaz vēl vienu valdes locekli. Pašlaik valdes priekšsēdētājam ir atsevišķās pārstāvības tiesības, bet pārējiem valdes locekļiem ir kopīgas pārstāvības tiesības ar valdes priekšsēdētāju.

Ietekme uz valsts budžetu netiek plānota, jo izdevumi, kas saistīti ar valsts kapitālsabiedrības nosaukuma maiņu, tiks segti no pašu ieņēmumiem. Aplēsts, ka jauna logotipa izstrāde un stila grāmatas sagatavošana izmaksās 5000 eiro; aplokšņu, vizītkaršu, karogu un citu reprezentācijas un korporatīvās atpazīstamības materiālu sagatavošana un ieviešana – 3000 eiro; jaunas mājaslapas izstrāde – 5000 eiro. Kopumā izmaksas veido 13 000 eiro.

KM likumprojektam nebūs ietekmes uz valsts budžetu, jo izdevumi, kas saistīti ar valsts kapitālsabiedrības nosaukuma maiņu, tiks segti no pašu ieņēmumiem. Aplēsts, ka jauna logotipa izstrāde un stila grāmatas sagatavošana izmaksās 5000 eiro; aplokšņu, vizītkaršu, karogu un citu reprezentācijas un korporatīvās atpazīstamības materiālu sagatavošana un ieviešana – 3000 eiro; jaunas mājaslapas izstrāde – 5000 eiro. Kopumā izmaksas veido 13 000 eiro.

Ministrija pamato, ka nosaukumā būtu nepareizi izcelt tikai operas žanru, jo arī Latvijas Nacionālā baleta trupa, kas tiek augstu vērtēta gan Latvijā, gan ārvalstīs, ir neapstrīdama Latvijas teātra vēstures un skatuves mākslas vērtība. Ņemot vērā baleta būtisko pienesumu mākslas jomā, nepieciešams pastiprināti uzsvērt baleta klātesamību operas nosaukumā.

Latviešu baleta trupas oficiālā dzimšanas diena, 1922. gada 1. decembris, iezīmē operas un baleta trupu veidošanas procesu, kā sastāvdaļu kopīgā Latvijas Nacionālas operas tapšanas vēsturē un radošo sasniegumu bilancē jau kopš institūcijas pastāvēšanas pirmās desmitgades, uzsver KM.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. LPSR valsts akadēmiskais operas un baleta teātris…Direktoram milzīga nostaļgija pēc padomju laikiem!Kā gan Francijā un Itālijā un,pat Maskavā saprot,ka Lielajā teātrī,Grand Opera un La Scala ir arī balets?

 2. Biezpiengalvas vairs nezin kur likt valsts naudu! Atkal kādiem projekta prēmijas?

 3. Vai par tiem 13 tūkstošiem nevarētu skolniekiem, studentiem vai karavīriem dot kādas brīvbiļetes? Vismaz nauda nebūtu nosviesta zemē.

 4. Sarunvalodā bija: Satiksimies pie Operas.
  Būs: Satiksimies pie Operas un baleta? Vai tikai – pie Baleta? (Balets = ēka?)

  Un ja gadījumā kāda operete? Tad būs: Satiksimies pie Nacionālās operas, baleta un operetes?

  Un ja tur notiks sarīkojumi, ko sauc par pasākumiem, tad: Nacionālā opera, balets, operete un pasākumi.

  LPSR bija: Operas un baleta teātris. Dailes teātris. Drāmas teātris. Diezgan skaidri.
  Jūtams, ka tagad ierēdņiem nepatīk vārds teātris.
  Operu vēl kaut cik saprotam kā Balto namu, bet Balets kā ēka?

  Un to visu kopā sauc: ierēdņi trako.

 5. Forši! LPSR furšetiņi atkal nāks modē.

 6. ES tautu draudzības integrācijas nams

Draugiem Facebook Twitter Google+