×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
12. aprīlis, 2018
Drukāt

No 1.novembra Latvijā varēs reģistrēt automašīnas ar stūri labajā pusē (2)

Foto Reuters/Scanpix/LETAFoto Reuters/Scanpix/LETA

No šī gada 1.novembra Latvijā varēs reģistrēt vieglos pasažieru automobiļus, kuriem stūre atrodas labajā pusē. Tāpat kā līdz šim šādām automašīnām būs jāīsteno virkne tehnisko un drošības prasību, taču stūres atrašanās puse nebūs jāmaina. To paredz Saeimā ceturtdien, 12.aprīlī, galīgajā lasījumā atbalstītie grozījumi Ceļu satiksmes likumā.

“Šādu priekšlikumu komisijas deputāti atbalstīja, atsaucoties uz Eiropas Savienības tiesas spriedumu. Šī ir arī laba ziņa tautiešiem ārzemēs, kuri vēlas atgriezties Latvijā un jau ir iegādājušies automašīnu, piemēram, Lielbritānijā vai Īrijā. Likuma izmaiņas viņiem arī samazinās izdevumus saistībā ar stūres maiņu,” iepriekš uzsvēris par likumprojektu atbildīgās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš.

Atbilstoši jaunajām likuma normām tiks precizēti Ministru kabineta noteikumi, kas noteiks, ka automašīnas stūres atrašanās puse nebūs jāmaina, bet mašīnai būs jāatbilst tehniskajām prasībām, lai braukšana uz ceļa būtu droša.

Ceļu satiksmes likums patlaban noteic, ka Latvijā ir aizliegts reģistrēt mehāniskos transportlīdzekļus, kas pēc konstrukcijas ir paredzēti braukšanai pa ceļa kreiso pusi, izņemot atsevišķas specializētās automašīnas, vēsturiskos spēkratus un automašīnas, kas ievestas no ārzemēm uz laiku.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Man ir viens jautājums – kā notiks apdzīšana uz šosejām? Respektīvi, ko darīs tas “īrijas vai anglijas tautietis”, kuram stūre būs labajā pusē? Pāremtīs krustu un līdīs laukā pretējā joslā, lai pārbaudītu ceļa un apdzīšanas pārskatāmību? Un ko darīs tas autobraucējs, kuram fronāti šāds “īrijas vai anglijas tautietis” būs izlecis pretim? Es ļoti ceru, ka tehniskās prasības šādam auto būs tik nepaceļamas, apdrošināšans tik dārgas un cilvēki tik prātīgi, lai šādus auto neizvēlētos.

    • vai tad musu pasu tautiesi ar sturi pareizaja puse ir tik pareizi??? kapec tad ir tik daudz avariju? teiksu tikai vienu.. kamer debilie bus pie stures tikmer tas avarijas bus neskatoties kura puse ir sture 😂

Draugiem Facebook Twitter Google+