Latvijā
Sabiedrība

No 1. septembra daudzbērnu ģimenēm atlaide braucieniem 0

Foto pixabay.com

No 2017. gada 1. septembra daudzbērnu ģimenes varēs saņemt atlaidi 20% apmērā, iegādājoties arī abonementa biļeti braucienam reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos, informē SIA “Autotransporta direkcija”.

Tās pārstāve Zane Plone portālam LA.lv skaidro, ka jaunā atlaide summēsies ar šobrīd jau esošajām autobusu un vilcienu abonementa biļešu atlaidēm.Iegādājoties abonementa biļeti vai biļeti vienam braucienam, daudzbērnu ģimenes locekļiem arī turpmāk būs jāuzrāda 3+ Ģimenes karte un dokuments, kas apliecina, ka konkrētais pasažieris ir tiesīgs atlaidi saņemt.

No 1. septembra bērni līdz 15 gadu vecumam atlaidi varēs saņemt, uzrādot ne tikai pasi vai ID karti, bet arī skolēnu apliecību. Attiecīgajiem dokumentiem jābūt līdzi arī brauciena laikā, lai gadījumā, ja sabiedriskā transporta kontrolieri lūdz uzrādīt biļeti un apliecināt pasažieri tiesības saņemt atlaidi.

Sākot ar šā gada 1. jūliju, daudzbērnu ģimenes locekļi varēja saņemt atlaidi 25% apmērā no vienas biļetes cenas braucienam vietējās nozīmes un starppilsētu maršrutu autobusos un vilcienos. Savukārt no 1. septembra attiecīgajai pasažieru kategorijai būs iespēja iegādāties arī abonementa biļeti, saņemot atlaidi 20% apmērā. Šī atlaide summēsies ar jau esošajām abonementa biļešu atlaidēm, un reģionālo maršrutu autobusos atlaide ir līdz 20%, bet vilcienos – līdz 35%, kas nozīmē, ka daudzbērnu ģimenes varēs saņemt atlaidi kopumā pat 40% vai 50% apmērā. Abonementa biļetes šobrīd ir pieejamas visos AS Pasažieru vilciens dzelceļa pārvadājumu maršrutos un vairāk nekā 500 reģionālo autobusu maršrutu.

Pirmajā mēnesī kopš tika ieviesta iespēja daudzbērnu ģimenēm saņemt atlaidi 25% apmērā par braucienu sabiedriskajā transportā jau ir pārdoti vairāk nekā 10 000 šādu biļešu.

Ar jautājumiem par apliecības 3+ Ģimenes karte saņemšanu un izmantošanas kārtību Plone aicina vērsties Sabiedrības integrācijas fondā, zvanot pa tālruni 67281752 vai rakstot uz e-pasta adresi info@sif.gov.lv.

LA.lv