×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

No 164 sirēnām pārbaudē bojājumus konstatē 28 ierīcēm

LETALETA

No piektdien pārbaudītajām 164 trauksmes sirēnām bojājumi konstatēti 28 iekārtās, bet nenoskanēja 20 sirēnas, par pārbaudes rezultātiem portālu “LA.lv” informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Dienests piektdien plkst.10 uz trim minūtēm visā Latvijā iedarbināja trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā.

Vērtējot konstatētos bojājumus, VUGD atzīmē, ka sirēnai ir jārotē, jo tā tiek aptverta lielāka teritorija. Taču bijuši gadījumi, kad rotācijas dzinējs nedarbojās – līdz ar to skaņa pārsvarā izplatījās tikai uz vienu pusi. Trauksmes sirēnas darbojas gan no autonomās barošanas sistēmas, gan elektrotīkla, kas arī tiek pārbaudīts, bet, piemēram, septiņos gadījumos bija traucējumi akumulatorā.

Šoreiz tālruņa 112 dispečeres saņēma 81 satrauktu iedzīvotāju zvanu, kas, salīdzinot ar iepriekšējām pārbaudēm, ir krietni vairāk. Cilvēki interesējās, kas noticis un kādēļ skan trauksme. Bija arī zvani, kad cilvēki satraucās, ka viņi savās dzīves vai darba vietās sirēnu skaņas dzird slikti vai nedzird vispār.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+