×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

No 2013.gada skolotāju algas varētu palielināt līdz 500 latiem

kilis_roberts62

Skolotāju algas no 2013.gada 1.septembra varētu palielināt līdz 500 latiem uz papīra, pirmdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Labrīt,Latvija!” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Pēc Ķīļa teiktā, šogad no 1.septembra iespējams palielināt zemākās skolotāju algas par vismaz 10%, kas ir arī tas, ko pieprasa Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA).

“Ar [šī gada] septembri, viss vienādi pa Latviju (..), ceļam vismaz par 10%,” sacīja Ķīlis.

Savukārt no 2013.gada 1.septembra varētu ieviest apjomīgāku plānu skolotāju atalgojuma noteikšanai, kas iekļautu arī skolotāju kvalitātes pakāpes un būtu balstīts uz 40 stundu darba nedēļu. Tādējādi no 2013.gada algas varētu pieaugt vairumam skolotāju.

“2013.gadā mēs varam droši runāt par to, ka vairumam skolotāju palielinās alga tā, ka viņi to sajūt. (..) Ja mēs pārejam uz 40 stundām nedēļām, kuru aprēķina, kas ir mazākais līmenis no kā jūs sākat, tie būtu 500 lati uz papīra,” sacīja Ķīlis, norādot, ka šobrīd skolotāju alga uz papīra ir ap 250 latiem pat zināmu skaitu kontaktstundu.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šobrīd izstrādā plānu skolotāju atalgojuma aprēķina izmaiņām. Ķīlis jau iepriekš vairākkārt norādījis, ka pedagogu zemākās algas visās izglītības iestādēs, arī kultūras un mākslas skolās un profesionālās izglītības iestādēs, varētu paaugstināt no 1.septembra.

Savukārt LIZDA  prasa valdībai jau no šā gada 1.septembra par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, atbilstoši par 10% palielinot valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām. Savukārt no 2013.gada 1.janvāra arodbiedrības aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.

LIZDA  padomes sēdē nolēmusi – ja līdz maija beigām ar IZM neizdosies atrast kopīgu risinājumu pedagogu atalgojuma paaugstināšanai, arodbiedrība lems par iespējamām protesta formām.

Pieņemts arī lēmums pieprasīt tikšanos ar premjeru Dombrovski un finanšu ministru Andri Vilku (“Vienotība”), lai viņiem izskaidrotu   LIZDA  prasību un mēģinātu rast viņu atbalstu skolotāju algu palielināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+