×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

No 2015.gada pudeles un bundžas pret atlīdzību varēs nodot atpakaļ

LETALETA

2015.gada pirmajā pusē Latvijā sāks darboties depozīta sistēma dzērienu iepakojumam, kas ļaus plastmasas (PET) un stikla pudeles, kā arī skārda bundžas pret atlīdzību nodot atpakaļ. To paredz valdības šodien atbalstītie grozījumi Iepakojuma likumā.

 

Kā portālu “LA.lv” informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), likuma grozījumi nosaka arī, ka depozīta sistēma visā valstī būs vienota un to nodrošinās dzērienu ražotāju un tirgotāju kopīgi izveidots operators, kam gūtā peļņa būs jāiegulda atpakaļ iepakojuma apsaimniekošanas sistēmā.

“Latvija ir izvirzījusi mērķi līdz valsts simtgadei kļūt par zaļāko un tīrāko valsti pasaulē. Līdz ar to depozīta sistēmai, zaļi domājošo un strādājošo uzņēmēju ieguldījumam, tāpat kā ikgadējai Lielajai talkai ir būtiska nozīme tīru mežu, ūdeņu veidošanā,” saka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).

VARAM atgādina, ka ar dzērienu ražotāji un tirgotāji šā gada sākumā parakstīja sadarbības memorandu par depozīta sistēmas ieviešanu atkārtoti lietojamam un vienreiz lietojamam dzēriena iepakojumam. Ministru kabinets šā gada aprīlī, apstiprinot koncepciju par depozīta sistēmas ieviešanu dzērienu iepakojumam, konceptuāli atbalstīja šīs sistēmas izveidi Latvijā.

Aprēķini liecina, ka efektīvas depozīta sistēmas ieviešanas rezultātā pēc viena gada no patērētājiem tiks atpakaļ savākti 80% no atkārtoti lietojamā dzēriena iepakojuma, bet no vienreiz lietojamā dzēriena iepakojuma tiks pārstrādāti 60%, norāda VARAM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+