Mobilā versija
Brīdinājums +6.3°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
14. oktobris, 2015
Drukāt

No 2017.gada Latvijā ieviesīs neatliekamās palīdzības zvanu no transportlīdzekļa

Foto-LETAFoto-LETA

Ja transportlīdzeklis iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā, ātro palīdzību varēs izsaukt, izmantojot tā saucamo e-zvanu, kas iebūvēts transportlīdzeklī. To paredz Eiropas Savienības (ES) prasības, un šādu sistēmu Latvijā plānots ieviest no 2017.gada 1.marta. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti trešdien, 14.oktobrī, noslēdza darbu pie Elektronisko sakaru likuma, paredzot e-zvana ieviešanu regulējumā.

Likuma grozījumi paredz regulējumā ieviest e-zvana definīciju, kā arī pienākumu elektronisko sakaru komersantiem nodrošināt šāda zvana bezmaksas izsaukumu, identifikāciju un maršrutēšanu.

Latvijā valsts politiku vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma numura 112 un e-zvana jomā īsteno Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, paredz likumprojekts.

E-zvana ieviešana ir viena no Eiropas Komisijas virzītajām pamatiniciatīvām satiksmes drošības jomā, un tās mērķis ir ceļu satiksmes negadījumā cietušo iedzīvotāju dzīvību glābšana. ES dalībvalstīm ne vēlāk kā 2017.gada 1.oktobrī jāievieš e-zvana ārkārtas izsaukumu centrāļu infrastruktūra, kā arī jānodrošina, lai šāda zvana izsaukumu apstrāde pakalpojuma lietotājiem būtu bezmaksas, teikts likumprojekta anotācijā.

Elektronisko sakaru likuma grozījumi trešajā lasījumā vēl jāskata Saeimai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+