×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

No 2017.gada pensijas indeksēs lielākā apmērā (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Saeima ceturtdien, 10.martā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz no 2017.gada pensiju indeksācijas aprēķinā ņemt vērā 50 procentus no apdrošināšanas iemaksu algas indeksa līdzšinējo 25 procentu vietā.

“Pensiju indeksācija zināmā mērā atspoguļo ekonomisko situāciju valstī – jo lielāka inflācija un algu pieaugums, jo lielāku papildinājumu saviem ienākumiem ik gadu saņem pensionāri. Šie likuma grozījumi dos lielāku pensiju indeksāciju tieši saistībā ar algas pieaugumu valstī. Likuma izmaiņas izstrādātas sadarbībā ar Labklājības ministriju, apzinot valsts budžeta līdzekļus, kas būs nepieciešami pensiju palielināšanai,” norāda par likumprojekta virzību atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Prognozējamais pensiju pieauguma indekss saskaņā ar likuma grozījumiem 2017.gadā būs 1,0408, bet divos nākamajos gados – 1,0413.

Pensiju indeksācijas palielināšanai 2017.gadā papildus provizoriski nepieciešami 3,42 miljoni eiro, 2018.gadā – 17,61 miljons eiro, bet 2019.gadā – 33,79 miljoni eiro.

Valsts pensijas tiek pārskatītas katru gadu 1.oktobrī, ņemot vērā faktisko patēriņa cenu indeksu un 25 procentus no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma procentiem. Indeksētas tiek tās pensijas vai to daļas, kas nepārsniedz 50 procentus no iepriekšējā kalendārā gada vidējās apdrošināšanas iemaksu algas valstī.

Likuma izmaiņas paredz arī novērst situāciju, kad atsevišķiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem piešķirtās valsts pensijas apmērs ir mazāks par iepriekš saņemto izdienas pensiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. aeima ceturtdien, 10.martā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz no 2017.gada pensiju indeksācijas aprēķinā ņemt vērā 50 procentus no apdrošināšanas iemaksu algas indeksa līdzšinējo 25 procentu vietā.

  “Pensiju indeksācija zināmā mērā atspoguļo ekonomisko situāciju valstī – jo lielāka inflācija un algu pieaugums, jo lielāku papildinājumu saviem ienākumiem ik gadu saņem pensionāri.
  ——————————-
  Būs vairāk pensionāru, kas maksās nodokli no savas pensijas!
  Ar vienu roku dod, ar otru vairāk atņem. Tā secinājuši mani senči …

 2. Tas nesegs pat nekustamā īpašuma nodokļa palielinājumu,savu laiku nokalpojušās Rīgas gu\lamrajonu daudzstāvu paneļmājās dzīvojošajiem pensionāriem!

 3. Jo lielāks algu pieaugums politiķiem,jo milzīgāku papildinājumu saviem ienākumiem saņem pensionāri!

 4. nesaprotu – tad indeksēs tik ilgi, līdz visiem būs vienādas pensijas ar Straujumu?

  • Vai tiešām esi tik …stulbs, ja nezini reālo situāciju, ko??? Ja vēl bezdē par Straujumu, kur vairāk NAV Ministru prezidente, bet jau vaorākus mēnešus ir Māris Kučinskis! Bet iebezdēt savu stulbumu ta gribās!

   Tavai turpmākai zināšanai – Latvijā vidējā(!) pensija ir tikai 306 eiro!
   Vidē alga Latvijā ir 878 eiro.

 5. Jauki ! Vai nevarēja paziņot par iespējami lielo indeksāciju 2020.gadā ?
  Saeima varēja mainīt budžeta likumu un ievest palielinātu indeksāciju jau šogad.
  Tā summa nav tik liela , bet liela daļa mazo pensiju saņēmēji to 2017.g. oktobri nesagaidīs.
  Protams savu algu “nelielo” palielinājumu apstiprināja šogad.
  Mūs arī atcerējās un ieviesa pvn likmi dzīvokļu apsaimniekošanas izdevumiem.

 6. Cik priecīga ziņa!!! Vēl tikai jāizvelk šis gads un pie pensijas pieliks 5 euro.Tas nekas,ka jau šogad palielina apsaimniekošanas maksu ,īpašuma nodokli,elektrību u.t.t.Pacieties -viņsaulē labāki būs.

 7. Steidzami nākamgad jāatmaksā samazinātais pensiju apjoms tiem pensionāriem, kuriem pensijas piešķīra krīzes gados, izmantojot negatīvo pensiju kapitāla indeksu,jo līdz 2019.gadam daudzi pensionāri nomirs tā arī nesagaidījuši pieaugumu.Mums gribas ēst tagad,bet ne gaidīt 2018.gadu….

Draugiem Facebook Twitter Google+