Ekonomika
Bizness

No 2020.gada “IKEA” audumu ražošanā izmantos tikai pārstrādātu poliesteri0

Publicitātes foto

Līdz 2020.gadam Zviedrijas mēbeļu ražotājs un lieltirgotājs IKEA pārtraukts jaunu poliestera šķiedru izmantošanu un turpmāk audumu ražošanā izmantos tikai pārstrādātu poliesteri, aģentūru LETA informēja IKEA sabiedrisko attiecību vadītāja Baltijas valstīs Renata Dante.

Viņa skaidroja, ka IKEA ilgtermiņa mērķis ir izveidot modeli, kas dotu iespēju samazināt gaisa piesārņojumu arī citos pasaules reģionos, kur pārpalikumus pēc ražas novākšanas parasti sadedzina. Lai to panāktu, IKEA piedalās Klimata un tīra gaisa koalīcijā.

Tāpat Dante norādīja, ka pērn IKEA sāka iniciatīvu “Better Air Now”, kuras mērķis ir sākt rīsu salmu izmantošanu jaunu produktu ražošanā, risinot gaisa piesārņojuma problēmas.

Viņa piebilda, ka IKEA sākusi sadarbību arī ar sociālo uzņēmumu “Little Sun”, lai nodrošinātu elektroenerģijas pieejamību tiem, kam ir ierobežota piekļuva elektrībai vai tādas vispār nav.

“Little Sun” piegādā kopienām visa pasaulē ilgtspējīgus, stabilus un par zemu cenu pieejamus risinājumus. Tāpat uzņēmums rada saules baterijas, ko var piestiprināt un pievienot logiem, uzlādes stacijām un gaismekļiem un kas nodrošina risinājumus aktīvai dzīvei ārā.

LETA jau vēstīja, ka Rīgā 2018.gada 30.augustā tika atklāts starptautiskais mēbeļu un mājsaimniecības preču zīmols IKEA veikals.

Rīgas “IKEA” veikala platība ir 34 500 kvadrātmetru, bet veikala teritorija kopumā aizņem 10 hektārus. Kopējie ieguldījumi “IKEA” veikala izveidē Latvijā bija vairāk nekā 50 miljoni eiro.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Rimšēvičs: Latvijas ekonomikā valda nenoteiktība
4 stundas
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Rimi” var skenēt preces iepirkšanās laikā. Kā tas darbojas?
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Raidījums: ECB un “PNB bankas” aprēķini par bankas aktīviem būtiski atšķīrušies
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Jaunākais skolu reitings: labākās skolas pēc sasniegumiem olimpiādēs
23 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Diezgan strauji siltums “tiks nogriezts”. Toma Briča prognoze par laikapstākļiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Apkures tarifa dēļ atbrīvo “Daugavpils siltumtīklu” vadītāju
24 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
“McDonald’s” piedāvā 80 darba vietas studentiem
17 minūtes
LE
LETA
Latvijā
No 2023.gada eID karte būs obligāta: cik to lieto šobrīd?
2 stundas