×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

No 204 kandidātiem atlasīts 21 “Iespējamās misijas” astotā sasaukuma skolotājs

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Lai iedvesmotu Latviju mācīties, darbu sāks 21 jaunais astotā iesaukuma “Iespējamās misijas” (IM) skolotājs.

Šogad izglītības programmā piedalīsies dabaszinību skolotāja Daiga Bukonte, angļu valodas skolotājs Kārlis Caune, matemātikas skolotāja Ieva Darviņa, vēstures, politikas un tiesību skolotāja Liene Dreimane, latviešu valodas un literatūras skolotāja Elita Dumpe, matemātikas skolotāja Nadežda Jurčenko, angļu valodas skolotāja Zane Kālberga, vizuālās mākslas skolotāja Nelda Kārkliņa, vēstures skolotāja Paulīna Latsone, krievu valodas skolotājs Artjoms Ļipins, vizuālās mākslas skolotāja Ilze Medne, latviešu valodas un literatūras skolotāja Anastasija Orihova, bioloģijas un fizikas skolotāja Lauma Priekule, kompozīcijas, datorgrafikas, amatu mācības skolotāja Dace Puga, vēstures, kulturoloģijas un sociālo zinību skolotāja Evija Pumpuriņa, latviešu valodas un literatūras skolotāja Zane Reiha, sociālo zinību un kulturoloģijas skolotāja Aija Upīte, dabaszinību, bioloģijas un veselības mācības skolotāja Sintija Valucka, matemātikas, astronomijas un ķīmijas skolotājs Emīls Veide, sociālo zinību skolotāja Inese Vilciņa un matemātikas un komerczinību skolotāja Anete Vītola.

Kā aģentūru LETA informēja IM komunikācijas un partnerības vadītāja Indra Zomerovska, šogad no 204 kandidātiem atlasi izturēja un dažādās Latvijas skolās darbu sāks 21 jaunais skolotājs, palielinot IM kopējo dalībnieku skaitu līdz 129.

Jauno dalībnieku izziņošanas pasākumā piedalījās Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis, “Lattelecom” valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis, kā arī citi IM atbalstītāji, draugi un skolu pārstāvji. Lai veicinātu jauno tehnoloģiju pielietojumu skolās, arī šogad “Lattelecom” dāvināja jaunajiem skolotājiem datoru vai planšetdatoru modernāka un daudzveidīgāka mācību procesa nodrošināšanai.
Seile savā uzrunā norādīja, ka līdz ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē aizvien lielāku nozīmi gūst tēze, ka izglītības sistēma var būt tikai tik laba, cik labi ir tās skolotāji. Latvija ir aktualizējusi skolotāju kvalitātes jautājumu Eiropā. Ministre uzteica programmas IM darbu jauno skolotāju sagatavošanā un izteica cerību, ka šāda skolotāju sagatavošanas sistēma tiks ieviesta arī citās skolotāju sagatavošanas programmās Latvijā, un novēlēja jaunajiem skolotājiem turēties pie IM pamatvērtībām – mērķtiecības, atvērtības, izcilības un atbildības.

Ekonomikas ministrija jau tuvākajos gados prognozējot būtisku speciālistu skaita iztrūkumu dabaszinātnēs, matemātikā un informācijas tehnoloģijās, tāpēc IM ik gadu īpaši uzrunā šo nozaru pārstāvjus pieņemt izaicinājumu un kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem. Šogad 43% IM jauno dalībnieku mācīs matemātiku, dabaszinātnes, ķīmiju vai bioloģiju.


Ar partneru atbalstu IM izveidojusi stabilu un veiksmīgu jauno skolotāju un izglītības līderu sagatavošanas programmu, kas palīdz zinošākajiem un mērķtiecīgākajiem augstskolu absolventiem un profesionāļiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem Latvijas skolās.

IM direktors Mārtiņš Kālis uzsver, ka jaunie IM dalībnieki sev ir izvirzījuši augstus un nozīmīgus mērķus – panākt, lai skolēni labāk apgūst mācību saturu un novērtē mācību procesu. Tikai tā varot saglabāt vēlmi mācīties mūža garumā, kas mūsdienās esot neatņemama ikdienas un darba sastāvdaļa.

Savās pieteikuma anketās IM astotā iesaukuma dalībnieki uzsver, ka vēlas pilnveidot un uzlabot Latvijas izglītības sistēmu, lai bērni noticētu saviem spēkiem, izbaudītu mācību procesu un kļūtu par gudriem, radošiem, kritiski domājošiem un atbildīgiem sabiedrības locekļiem. Ar IM astotā iesaukuma skolotājiem tuvāk var iepazīties IM mājaslapā “http://www.iespejamamisija.lv/lv/dalibnieki2/dalibnieki-15/”.

Šogad 70 skolas IM pieprasīja 123 vakances. Vēlmi savā skolā uzņemt IM skolotājus izrādīja gan tādas skolas, kurās darbu kāds no IM skolotājiem sāks pirmo reizi, gan tādas, ar kurām izveidojusies ilgstoša un stabila sadarbība. Šo skolu vadība augstu vērtē IM skolotāju augsto profesionalitāti un spēju ienest skolā inovatīvas un radošas mācību metodes, kuras skolēniem šķiet īpaši saistošas.

IM astotā iesaukuma dalībnieki strādās skolās visā Latvijā – Rīgā, Mārupē, Olainē, Ādažos, Stalbē, Blīdenē, Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Salaspilī un Blīdenē.
“Iespējamā misija” ir 2008.gadā izveidota izglītības programma, kas pastāv, lai nostiprinātu izglītību kā vērtību Latvijā. Tās dibinātāji – “Swedbank”, “Lattelecom”, Ideju partneru fonds – un atbalstītāji uzskata, ka kvalitatīvas izglītības pamats ir labs skolotājs, tāpēc tā ik gadu piesaista darbam skolā labākos augstskolu absolventus un palīdz viņiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem. Programmas mērķis ir nodrošināt, lai katrs bērns Latvijā saņem kvalitatīvu izglītību, kas attīsta viņa spējas, kā arī motivāciju un prasmes mācīties mūža garumā, jo Latvijas sekmīgas attīstības pamats ir gudri, radoši un prasmīgi cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+