Mobilā versija
+17.1°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
14. oktobris, 2016
Drukāt

No 2,5 līdz 5 kg un vairāk: skolas somas svars ir stingri noteikts

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Tiesībsarga birojā saņemts vecāku jautājums par skolas somas smagumu un skapīšu problemātiku skolā.

Likums paredz, ks skola veicina iespēju skolēniem glabāt ikdienā nepieciešamās lietas iestādē, lai netiktu pārsniegts izglītojamā somas piepildījuma svars, kas atbilst maksimālajām pārnēsājamo priekšmetu smaguma normām attiecīgajā vecuma grupā.

Šīs normas ir:

skolēniem, kas ir jaunāki par 9 gadiem, — 2,5-3,5 kg;

9-11 gadus veciem izglītojamajiem — 3,5-4 kg;

12-13 gadus veciem izglītojamajiem — 4-4,5 kg;

14-15 gadus veciem izglītojamajiem — 4,5-5 kg;

16 gadus veciem un vecākiem izglītojamajiem — 5 kg un vairāk.

Lai nepārsniegu bērnam pieļaujamo skolas somas svaru, skolai jārisina jautājums par iespēju daļu mācību līdzekļu glabāt skolā. Piemēram, saņemt no bibliotēkas otru komplektu grāmatu, lai viens būtu mājās, bet otrs – skolā, vai atstāt skolā skapītī grāmatas tajos mācību priekšmetos, kuros nav mājasdarbu. Formulējums “iestāde veicina” norāda uz skolas pienākumu meklēt risinājumu, uzsver tiesībsargs Jansons.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (1)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Draugiem Facebook Twitter Google+