No 3:0 līdz 3:3 un tomēr uzvara 0

Rīgas “Dinamo” savā pēdējā mājas spēlē pirms trīs nedēļu pārtraukuma trešdien ar rezultātu 4:3 (3:1, 0:2, 1:0) uzvarēja Maskavas CSKA hokejistus.

Notriektā tautumeita 6

Ļoti augstā tempā aizvadītā mača gaitā rīdzinieki nespēja nosargāt trīs vārtu pārsvaru, tomēr trešajā trešdaļā vēlreiz pārņēma vadību un šoreiz to nosargāja.

Rīgas “Dinamo” komandas labā pa diviem vārtiem guva Pols Šekura un Roberts Bukarts, kuram tie bija pirmie precīzie raidījumi šosezon. Savukārt CSKA vienība labā divus vārtus guva Georgijs Mišarins, bet reizi izcēlās Aleksejs Morozovs.

Spēli mājinieki uzsāka ļoti sekmīgi, jau pēc nospēlētām 73 sekundēm izvirzoties vadībā. Veiksmīgi viesu aizsardzības zonā saspēlējās Gints Meija un Aleksandrs Ņiživijs, kurš brīdi vēlāk ar acīgu piespēli uz vārtu tālo stabu metiena pozīcijā izvirzīja Šekuru. Kanādiešu uzbrucējs ar precīzu plaukstas metienu pārspēja Rastislavu Staņu un atklāja cīņas rezultātu. Šis pats trijnieks cīņas astotajā minūtē panāca 2:0 mājinieku labā, kad pēc elegantas Meijas piespēles starp kājām Staņu apspēlēja Šekura, gūstot savus otros vārtus. Savukārt 35 sekundes vēlāk ātro uzbrukumu ar precīzu metienu noslēdza Bukarts, kurš izmantoja Mika Indraša piespēli un panāca jau 3:0 “Dinamo” labā.

Rezultatīvais spēles ievads drīz vien izpaudās vēl vienos gūtos vārtos, kad minūti pēc Bukarta precīzā metiena Mīkaelu Telkvistu pārspēja Mišarins, viesiem vienus vārtus atgūstot. Pēc šī pavērsiena cīņa turpinājās ļoti augstā tempā, tomēr rezultāts palika nemainīgs. Pirmās trešdaļas izskaņā mājinieki veiksmīgi izturēja divas minūtes mazākumā, kad teicami savus pienākumus vārtos veica Telkvists.

Otro trešdaļu daudz sekmīgāk aizvadīja viesi, spējot atjaunot cīņas līdzsvaru. Vispirms jau 14.trešdaļas sekundē precīzs bija Mišarins, bet četras minūtes pirms trešdaļas beigām vairākumā 3:3 panāca Morozovs. Kopumā trešdaļas gaitā laukumā valdīja sīva spēkošanās, abām komandām laiku pa laikam iegūstot iniciatīvu. Rīdzinieku rindās ar veiksmīgām darbībām uzbrukumā izcēlās Ņiživijs, Andris Džeriņš un Indrašis, bet labāko iespēju neizmantoja Marcelsa Hosa, kad haosā pie viesu vārtiem Staņam tomēr izdevās ripu piespiest pie ledus.

Trešās trešdaļas ievadu iezīmēja abu komandu neprecīzās darbības laukumā un pirmie nopietnie asumi, taču situāciju savā labā spēja izmantot mājinieki, kad septītajā minūtē Indrašis pēc individuālā reida un teicamas piespēles atrada Bukartu, kuram atlika ievirzīt ripu tukšajos vārtos. Pēc gūtajiem vārtiem komandas darbojās ļoti augstā tempā un bieži meta pa vārtiem, demonstrējot acij ļoti tīkamu spēli.

Tuvojoties mača beigām, CSKA hokejisti laukumā sāka darboties arvien agresīvāk. Viesi bieži vien bija pārāki cīņā pie apmalēm, tomēr mājinieku pūliņi aizsardzībā atmaksājās. Turklāt pēdējās minūtēs divas teicamas iespējas gūt vārtus bija tieši “Dinamo” hokejistiem, tomēr savu komandu glāba Staņa. Cīņas pēdējā pusotrā minūtē pie rīdzinieku vārtiem valdīja pamatīga spriedze, bet beidzamajās sekundēs savu komandu glāba Telkvists.

Pēc šī mača rīdzinieki sestdien uzsāks četru izbraukuma spēļu sēriju, kurā tiksies ar līgas līderiem Sanktpēterburgas SKA, kā arī Mitišču “Atlant”, Jaroslavļas “Lokomotiv” un Čerepovecas “Severstaļ”, bet pēc tam sāksies novembra starptautisko spēļu pārtraukums, tāpēc nākamā KHL spēle Rīgā risināsies vien 13.novembrī.