×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

No 60 bēgļiem tikai 12 reģistrējušies NVA, trim no tiem neesot vēlmes atrast darbu (7)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) no 60 bēgļiem, kuriem tika nolasītas lekcijas par darba iespējām Latvijā, tikai 12 reģistrējušies darba meklējumiem aģentūrā, bet trim no tiem neesot motivācijas pastāvīgu darba vietu atrast, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja NVA vadītāja Inese Kalvāne.

Kalvāne stāstīja, ka viens no 12 bēgļiem pastāvīgu darba vietu ir atradis un tā esot apkalpojošā sfēra. Seši no minētajiem ir pieteikušies latviešu valodas apmācībai un daži jau valsts eksāmenus kārtos, lai iegūtu A līmeņa sertifikātu, kas nepieciešams darba gaitu sākšanai Latvijā.

“Jāsaka, ka mums klientu loks no bēgļu puses nav liels, jo neatkarīgi no cilvēku prasmes vai profesionālās kvalifikācijas galvenā prasība ir latviešu valodas zināšanas,” piebilda Kalvāne.

Viņa arī saprot, ka katrai tautai ir dažādas tradīcijas, dzīves veids un dienaskārtība, tāpēc viņa nemācēja teikt, kāpēc trijiem bēgļiem ir zema motivācija darba meklēšanā. Kalvāne spēja piebilst, ka tās ir sievietes, kuras kā galveno argumentu min problēmas ar bērnu pieskatīšanu.

Jau ziņots, ka kopumā Latvija Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā no Grieķijas, Itālijas un Turcijas jau uzņēmusi 47 personas. Pirmās ģimenes ieradās februāra sākumā, un pirmajā kārtā Latvijā nogādātajiem ārvalstniekiem – vīram un sievai no Eritrejas, kā arī ģimenei no Sīrijas – vīram, sievai un diviem nepilngadīgajiem bērniem – Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) nolēmusi piešķirt alternatīvo statusu.

Aprīļa vidū Latvijā ieradās otrā bēgļu grupa no Grieķijas – četras ģimenes ar kopumā 15 cilvēkiem. Divas uz Latviju pārvietotās ģimenes ir no Sīrijas, divas – no Irākas. Starp pārvietotajām personām ir tādu profesiju pārstāvji kā bankas darbinieks, pavārs, bārddzinis un drēbnieks. Par šajā kārtā Latvijā nogādātajiem patvēruma meklētājiem PMLP plāno izlemt tuvākajā laikā – piešķirt bēgļa vai alternatīvo statusu, aģentūra LETA noskaidroja pārvaldē.

Jūnija vidū Latvijā ieradās sešu personu ģimene no Sīrijas, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā četri pirmsskolas vecuma bērni. Šīs ir pirmās personas, kuras ES programmā uz Latviju pārvietotas no Turcijas.

Savukārt jūnija beigās uz Latviju no Grieķijas pārvietotas 18 personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā seši nepilngadīgi bērni. Šodien pārvietotas trīs ģimenes no Sīrijas, un patlaban ģimenes atrodas patvēruma meklētāju centrā Muceniekos. Pēc skaita lielākajā ģimenē ir astoņi cilvēki trīs paaudzēs. Pārējās divās ģimenēs ir septiņi un trīs ģimenes locekļi.

Gaidot lēmumu par patvēruma statusa piešķiršanu, tuvākajā laikā šie cilvēki sāks apgūt latviešu valodu. Tāpat tiks risināts jautājums par skolas nodrošināšanu nepilngadīgajiem.

Valsts pērn apņēmās divu gadu laikā uz Latviju pārvietot 531 patvēruma meklētāju. Lielākā daļa būtu no Eiropas Savienības valstīm – Grieķijas un Itālijas, taču 50 cilvēkus nepieciešams pārvietot no trešajām valstīm – šobrīd tas notiek no Turcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Istie begli ir savas valstis,jo viniem neboja nauda ko maksat par begsanu!

 2. Pieņemsim, bēgļu ģimenei Latvijā piedzimst bērņuks.Vai bērnam un mātei pienāksies pabalsti kā Latvijas bērniem, mātēm vai joprojām kādi īpašāki?

  • “bērņuks” – tas ir kaut kas unikāls!
   Tiem .. atnesas pa 8 – 10 nākamo “miera nesēju”. Protams, ka viņiem uzreiz pienāksies vesela kaudze labumu. Jauna, plaša māja tajā skaitā.

 3. kādi bēgļi tie ir KLĪDŅI

 4. Dr.xy
  Jautajums Kalvanes kundzei un parejiem “ekspertiem” :
  vai jums ir kaut mazakas nojausmas ko viens beglis izmaksa valstij ,kura vinus ir ielaidusi sava teritorija ? Nemot citu valstu aprekinus ,sakuma stadija, tas sastada vismaz vismaz 30000,00 EUR.Personas identifikacija,dokumentu ( viltoto)parbaude,veselibas parbaude u.t.t.Sajos aprekinos NAV ieskaitits : partika,apgerbs,dzives vieta ,valodas apmacibas,iespejamo terora aktu seku likvidesana,iespejama operacijas u.t.t.
  Vai Latvijas “ekspertiem” ir zinams ka no musulmanu beglu kopeja skaita,jau pasreiz vismaz 10% ir “islama valsts” teroristi,un vismaz 10% organizetas noziedzibas parstavji ?
  Vai Latvija ir specialisti personu identifikacijai un viltoto dokumentu atklasanai ?

 5. nu un uz ko Jūs integrācijas meistari un bēgļu aizstāvji cerējāt

 6. NESTRADAA- UN NEKAD ARI NESTRADAS- -DZIVOS NO MUSU NODOKLU MAKSATAJU NAUDAS- //EKONOMISKIE MIGRANTI//BEGLI- BLEZI/

Draugiem Facebook Twitter Google+