×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

NEDĒĻAS FILMA: Advokāts (3)

ReklāmfotoReklāmfoto

Ilgi gaidīta un vizuāli krāšņa ir Ridlija Skota jaunākā kinolente “Advokāts”, kurā sapulcējusies lielisku aktieru plejāde. Taču ar to vien un kinoveterāna meistarību izrādījies par maz, lai, kinoteātri pametot, vēl ilgi no prāta nespētu izmest šo vardarbīgo un emocionāli tukšo kinodrāmu.

Kormakūra Makārtija vārds jau sen ir ar kino saistīts. Viens no mūsdienu Amerikas ievērojamākajiem rakstniekiem un arī dramaturgiem, saņēmis arī Pulicera balvu (romāns “Ceļš” tika arī ekranizēts ar Vigo Mortensenu galvenajā lomā), bet viņa darbs “Kur sirmgalvjiem nav vietas”, 2007. gadā adaptēts lielajam ekrānam, ieguva četrus “Oskarus”, tostarp arī kā gada labākā filma un par Havjera Bardema neaizmirstamo sniegumu. Šis oskarotais spānis, tāpat kā viņa sieva Penelope Krūza, arī Akadēmijas laureāte, Holivudas blondīne Kamerona Diaza, Breds Pits un šā brīža viens no noslogotākajiem aktieriem Maikls Fasbenders atveido galvenās lomas Makārtija romāna “Advokāts” ekranizācijā, ko uzņēmis veterāns Ridlijs Skots un kas, apvienojot vesternu, narkodrāmu un gotiskās tradīcijās ieturētu filmu tradīcijas, ne velti iemantojusi šā gada visgaidītākās filmas statusu.

Advokāta dzīvē ir viss, pēc kā viņš vienmēr tiecies. Viņš gatavojas kāzām ar Lauru un reizē ar bildinājumu pasniedz viņai nevainojamu briljantu, kas iestrādāts miljonus dārgā saderināšanās gredzenā. Taču, tā kā izšķērdīgais dzīvesveids prasa milzīgas investīcijas, viņš savu bankas kontu nolēmis papildināt ar nelegālā ceļā iegūtiem dolāriem, proti, advokāts piekrīt sena paziņas piedāvājumam kļūt par daļu no narkotiku biznesa, labi apzinoties, ka atpakaļceļa vairs nebūs nekad un šķēršļu gadījumā viņš pats diezin vai spēs izkārpīties no šīs situācijas. Un, protams, viss aiziet šķērsām, un, kā jau nojaušams, katrs no afērā iesaistītajiem glābjas kā māk.

Stilistiskā estētika ir Ridlija Skota jājamzirdziņš, un tajā perfekti iederas filmas “Advokāts” aktieru pilnīgā saplūšana ar saviem tēliem, ko palīdz izdarīt gan šikā garderobe (Bardema bohēmiskās drēbes, Diazas seksapīlās kleitas, Pita, mūsdienu kovboja, kostīmi, kuru odziņa ir ar sudrabu apkaltās kreklu apkaklītes, utt. – filmas varoņu tērpi aizlienēti no Armāni un Versačes plauktiem), gan atsvešinātā vide, kurā iemesti Kormakūra stāsta varoņi, gan lakoniskie dialogi. Taču kopā viss turas, it kā baltiem diegiem satrāklēts, kaut arī elegances netrūkst un notikumu ir pārpārēm. Stāstā neiepinot ne mazāko emocionālo piesaisti, “Advokāts” kā krāšņs videoklips kadru pēc kadra demonstrē dažnedažādu vardarbību – atriebība ir notikumu virzības galvenais dzinulis – un kārtējo reizi konfrontē amerikāņu un Dienvidamerikas iedzīvotāju biznesa veidošanas dažādās metodes, kā arī dod tiešas atsauces uz Kventina Tarantīno un brāļu Koenu kinofilmām un pat Šekspīra cienīgām drāmām, taču atstāj nepabeigtības sajūtu. Taču kinoteātru repertuāru piedāvājumā “Advokāts” šobrīd, nudien, nav sliktākais variants, kaut arī filma ir vilšanās – kā spilgti vizošā papīrā ieslēpta karamele ar skāņu pēcgaršu.

Varbūt noder!!


“Advokāts”/”The Counselor”, ASV, Lielbritānija, 2013

Režisors: Ridlijs Skots

Lomās: Maikls Fasbenders, Penelope Krūza, Havjers Bardems, Kamerona Diaza, Breds Pits, Bruno Gancs, Džons Leguizamo

No 15. novembra “Kino Citadele”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Man gan ļoti patika. Liek aizdomāties par dzīvības niecīgumu, par to, ko var zaudēt, par naudas vērtību. Diaza ir lieliska!

  2. Pēc šī meistardarba noskatīšanās kārtējo reizi apstiprinājās aizdomas, ka neatskatoties ejam apzinātas masu debilizācijas virzienā.

Draugiem Facebook Twitter Google+