×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

No Āfrikas cūku mēra skartajiem Lietuvas reģioniem aizliedz ievest dzīvnieku barību

Foto - LETAFoto - LETA

Lai nepieļautu iespējamu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ievazāšanu Latvijā, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) noteicis vairākus pagaidu aizliegumus dzīvnieku barības ievešanai no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajiem Lietuvas reģioniem, portālu “LA.lv” informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Anna Joffe.

No Lietuvas ĀCM inficētās teritorijas – Druskininku, Traķu, Alītas, Šalčininku, Lazdiju un Varēnas rajoniem – nedrīkstēs ievest tur ražoto, pārstrādāto vai pārpakoto dzīvnieku barību.

Tāpat PVD Latvijā noteicis pastiprinātu cūku turēšanas kontroli. Pastiprinātas pārbaudes tiks veiktas cūku turēšanas un tirdzniecības vietās. Šajās pārbaudēs īpaša uzmanība tiks pievērsta turēto vai pārdošanai piedāvāto cūku izcelsmes skaidrošanai un obligātajiem ziņojumiem Lauksaimniecības datu centram.

Transports, kas pārvadā dzīvniekus un iebrauc to novietnē, būs jādezinficē, cita veida transportam būs jāveic ritošās daļas dezinfekcija. Lai nepieļautu iespējamo slimības izplatību, PVD aicina dzīvnieku turētājus cūku novietnēs aizliegt iebraukt nepiederošiem transporta līdzekļiem, kā arī neielaist nepiederošas personas.

Tāpat PVD aicina medniekus visā Latvijas teritorijā būt īpaši vērīgiem un ziņot par kritušām vai aizdomīgām mežacūkām. Vēl dienests medniekus un medību kolektīvus aicina neatstāt mežā medījumu blakusproduktus, kas ir jāsavāc un jāiznīcina.

Dienests aicina medniekus arī nedoties uz medībām Lietuvā. “Gadījumā, ja esat medījuši Lietuvas teritorijā, medījumu gaļu un trofejas noteikti nevediet uz Latviju. Tāpat pēc medībām jādezinficē apavi, drēbes un cits medību laikā izmantotais ekipējums, lai nepieļautu iespējamu slimības ievazāšanu Latvijā,” klāsta PVD pārstāve.

PVD aicina dzīvnieku īpašniekus, turētājus un kopējus pievērst pastiprinātu uzmanību cūku veselības stāvoklim un par jebkuru cūku saslimšanas, nobeigšanās gadījumu ziņot sava reģiona PVD pārvaldei vai apkalpojošam veterinārārstam. Ātra un atbildīga saimnieka rīcība var pasargāt citas cūku novietnes no ĀCM.

Sadarbojoties ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldi un Valsts robežsardzi, tiks veiktas pastiprinātas ieceļojošo privātpersonu bagāžas kontroles robežkontroles punktos, caur kuriem ieceļo personas no Krievijas un Baltkrievijas.

PVD atgādina, ka, iebraucot Eiropas Savienības teritorijā no trešajām valstīm, ir stingri aizliegts ievest gaļu un tās produktus, pienu un piena produktus. Ja inspektori ceļotāja bagāžā konstatēs neatļautus produktus, tie tiks konfiscēti un nodoti iznīcināšanai.

No minētās teritorijas Lietuvā aizliegts izvest dzīvas cūkas un to reproduktīvo materiālu – cūku embrijus, olšūnas un spermu.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā cūkām bīstamais Āfrikas cūku mēris konstatēts mežacūkām Lietuvā. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+