×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. decembris, 2015
Drukāt

No “airBaltic” biznesa plāna izņem “Sukhoi” iegādi (2)

Foto- LETAFoto- LETA

Valdība šodien vienojās nacionālās aviokompānijas “airBaltic” biznesa plānā vairs neparedzēt iepriekš plānoto Krievijā ražoto lidmašīnu “Sukhoi” iegādi, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Valdība šodien aiz slēgtām durvīm uzklausīja Satiksmes ministrijas (SM) ziņojumu par “airBaltic” biznesa plānu.

SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš pēc sēdes informēja, ka šodien valdība sprieda par tehniskām izmaiņām “airBaltic” biznesa plānā, kas paredz, ka, veicot jebkuras izmaiņas “airBaltic” biznesa plānā, turpmāk tās būs jāsaskaņo valdībā.

“Turpmāk “airBaltic” būs vismaz divas reizes gadā jāatskaitās Ministru kabinetam par izmaiņām biznesa plānā,” norādīja Ozoliņš.

Tāpat valdība atbalstīja lēmumu aviokompānijas biznesa plānā noteikt vācu uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Grimesu kā aviokompānijas investoru.

Kā ziņots, Saeima piekritusi 80 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanai lidsabiedrībai “airBaltic”.

Parlamenta lēmums paredz atļaut finanšu ministram atbilstoši valdības lēmumam palielināt apropriāciju SM līdz 80 miljoniem eiro “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanai pēc akcionāra līguma parakstīšanas. Darījumam nebūšot negatīvas ietekmes uz vispārējās valdības budžeta bilanci. SM patlaban gatavo dokumentus līguma parakstīšanai, taču konkrēts laiks nav noteikts.

Vienlaikus Saeimas lēmums paredz noteikumu, ka “airBaltic” un tās meitassabiedrības nedrīkst iegādāties, nomāt vai jebkādā citā veidā izmantot produkciju no to valstu militāri rūpnieciskajiem kompleksiem un ar tiem tieši vai netieši saistītiem uzņēmumiem, kuri pakļauti Eiropas Savienības vai starptautiskajām sankcijām, kurām pievienojusies Latvija.

Valdība iepriekš nolēma atbalstīt “Prudentia” atrasto nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investoru, Vācijas uzņēmēju Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es ar tādu Suk-hui nelidotu.

  2. Vai tad maskaļi maz prot uzbūvēt lidmašīnas?
    Galvenā prasme – slepkavot un laupit.

Draugiem Facebook Twitter Google+