×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

No amata aizies LNSO valdes locekle llze Paidere – Staķe

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekle Ilze Paidere – Staķe ar 23.augustu pametīs šo amatu; Kultūras ministrijā (KM) pašlaik diskutē, kā izvēlēties jauno orķestra direktoru, aģentūrai BNS sacīja ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters.

Direktores aiziešanu no amata apstiprina orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Sondra Lāce. Paidere – Staķe nekādus oficiālus paziņojumus par iemesliem, kāpēc aiziet no darba orķestrī nesniedz.

Arī KM pārstāvis atturas nosaukt iemeslus, taču “tos varētu raksturot kā apstākļu kopsummu, kas radījusi šo situāciju”. Vai ietekme bijusi arī tam, ka no amata aizgājis līdzšinējais LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Karels Marks Šišons, viņš neatbild.

Orķestra valdes loceklis ir atbildīgs par iestādes finansiālo un administratīvo vadību.  Pagaidām nevienas kandidatūras, kas varētu ieņemt šo amatu, neesot.

“Patlaban notiek iekšējas diskusijas par labāko veidu, metodi, kādā mēs varētu izvēlēties jauno vadītāju, bet katrā ziņā uzdevums ir panākt, lai orķestris nepaliek bez vadības un lai var normāli sākt jauno sezonu,” sacīja Lielpēters.

Tad, kad būs izvēlēts jaunais vadītājs, tad paredzams uz rudens pusi iezīmēšoties arī kandidatūras uz galvenā diriģenta amatu. Tas darbā būs jāpieņem LNSO valdes loceklim.

Jau ziņots, ka Šišons oficiāli no LNSO aizgāja gada sākumā. Viņš sacīja, ka šāda lēmuma iemesli ir mazais finansējums orķestrim un KM doto solījumu nepildīšana. Šišons arī norādīja, ka tā dēļ ir zaudējis lielākās daļas LNSO mūziķu atbalstu, kas nepieciešams, lai sasniegtu mākslinieciskos mērķus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+