Uncategorized

No amata atbrīvo aprūpes centra “Zemgale” direktori 0

Foto – LETA

Par konstatētiem pārkāpumiem iepirkumos Labklājības ministrija (LM) no darba atbrīvojusi valsts sociālā aprūpes centra (VSAC) “Zemgale” direktori Martu Intenbergu, aģentūrai LETA pastāstīja LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme.

Jaunzeme sacīja, ka, “spriežot pēc visa, aprūpes centra vadības rīcība būtiski sadārdzinājusi iepirkumus”. Viņa arī piebilda, ka šis ir jau trešais gadījums, kad par šādiem vai līdzīgiem pārkāpumiem no darba atbrīvots aprūpes centra vadītājs.

LM uzsver, ka Intenberga pārkāpusi Publisko iepirkumu likumu un likumu “Par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu” saistībā ar vairākiem iepirkumu līgumu slēgšanas gadījumiem. Divos gadījumos bijušas iepirktas acīmredzami dārgākas preces un pakalpojumi. Savukārt citā situācijā tika noslēgts iepirkuma līgums, lai gan direktore varēja konstatēt, ka attiecīgajā iepirkumā komisija lēmumus par līguma slēgšanu bija pieņēmusi prettiesiski – bez likumā noteiktā minimālā iepirkumu komisijas locekļu skaita.

“Pārbaudot ministrijas rīcībā nonākušo informāciju, konstatējām, ka VSAC “Zemgale” direktore, uzņemoties saistības par nepamatoti sadārdzinātu preču un pakalpojumu iegādi, valsts budžetam ir nodarījusi būtiskus zaudējumus. Šādā situācijā darba attiecības turpināt nebija iespējams, jo direktore bija zaudējusi darba devēja – ministrijas – uzticību,” norāda Jaunzeme.

Līdz vakances aizpildīšanai direktora pienākumus pildīs VSAC “Zemgale” filiāles “Jelgava” vadītājs Gaismonis Žilinskis.

Aprūpes centrs “Zemgale” apvieno sešas sociālās aprūpes centra filiāles – “Zemgale”, “Ziedkalne”, “Īle”, “Kauguri”, “Iecava” un “Ķīši”. Visos šajos aprūpes centros dzīvo cilvēki ar 1. vai 2.grupas invaliditāti. Tajās tiek nodrošināta ilgstoša sociālā aprūpe un rehabilitācija pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem – pirmās un otrās grupas invalīdiem.

LA.lv