×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

No amata atbrīvo AS “Ceļu pārvalde” valdes priekšsēdētāju Zaueru-Zaulu

Foto - LETAFoto - LETA

AS “Ceļu pārvalde” padomes sēdē šodien nolemts atbrīvot no amata uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Jāni Zaueru-Zaulu, aģentūrai LETA pastāstīja “Ceļu pārvaldes” padomes priekšsēdētājs Vadims Jerošenko (SC).

Šāds lēmums esot pieņemts uzņēmuma kvalitātes kontroles trūkuma dēļ.

Jerošenko norādīja, ka Rīgas domes mājaslapā par “Ceļu pārvaldes” veikto darbu kvalitāti saņemts vairāk nekā 100 sūdzību, līdz ar to lēmums tapis ilgākā laika posmā un pagājušā gada nogalē publicētais video bijis pēdējais piliens.

Par Zauera-Zaula pienākumu izpildītāju šodien iecelts viņa vietnieks Leonīds Šafirs.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka Zauers-Zauls uzņēmumu vadījis kopš 1988.gada. Veicot izmaiņas uzņēmuma valdes sastāvā, 2009.gadā viņš no valdes priekšsēdētāja kļuva par valdes locekli, bet pēc tam valdi atstājis pavisam. Zauers-Zauls uzņēmuma vadītāja amatā tika no jauna apstiprināts pirms gada, 12.janvārī. Viņu šajā amatā iecēla Jerošenko vadītā padome. Savukārt Jerošenko par “Ceļu pārvaldes” padomes priekšsēdētāju kļuva tikai mēnesi pirms šī lēmuma pieņemšanas – 2011.gada 15.decembrī.

Kā ziņots, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) lūdza AS “Ceļu pārvalde” padomei izvērtēt Zauera-Zaula atbilstību ieņemamajam amatam saistībā ar internetā ievietotu aculiecinieka videomateriālu, kurā redzams, kā strādnieki remontē ielu bedrītes, aizberot tās un piemīdot ar kāju, nevis izmantojot specializētu tehniku.

Vairāki desmiti uzņēmuma darbinieku 4.janvārī uzņēmuma vadītāja Zauera-Zaula un atlaisto kolēģu aizstāvībai sarīkoja mītiņu, jo uzskata, ka viņš ir vienīgais cilvēks, kas “pacēla” uzņēmumu, bet visi iepriekšējie vadītāji bijuši afēristi. “Zauers-Zauls vislabāk pārzina visas lietas, kas saistās ar ceļu lietām. Šī kampaņa ir miermīlīga, bet esam gatavi darīt visu un cīnīties visiem spēkiem, lai panāktu, lai viņš paliek amatā,” pauda sapulcējušies cilvēki.

“Esam uzrakstījuši iesniegumu Ušakovam, ka ļoti pārdzīvojam līdzšinējos notikumus. Tomēr jāsaprot, ka aukstais asfalts bedrītēs pieblietēts ar kājām, jo transporta kustība bija diezgan liela, turklāt asfaltu vēlāk pieblietē arī braucošie transportlīdzekļi. Tā tas notiek visā Eiropā. Internetā ievietotajā video redzamajam nebija jābūt par iemeslu, kādēļ tiek atlaisti darbinieki,” norādīja mītiņa dalībnieki.

Kā iepriekš aģentūrai LETA pastāstīja Ušakovs, divi minētajā videomateriālā redzamie strādnieki, kuri ar kājām “aizlāpīja” bedrītes, jau ir atlaisti, būvuzraugam izteikts rājiens, bet iecirkņa vadītājam – piezīme.

Viens no “Ceļu pārvaldes” uzdevumiem ir Rīgas pilsētas ielu remonts un uzturēšana. Šajā uzņēmumā 88,7% akciju pieder Rīgas domei.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.7
Alūksne +16.8
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.1
Jelgava +18
Ventspils +17.7
Limbaži +16
Madona +18
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+