Latvijā
Sabiedrība

Par pārkāpumiem no amata atceļ zvērinātu tiesu izpildītāju Granti 16

Foto – Shutterstock

No zvērinātu tiesu izpildītājas amata tiks atcelta Rita Grante. Šādu lēmumu pieņēmis veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), pildot tieslietu ministra amata pienākumus, informē Tieslietu ministrijā (TM).

Zvērinātai tiesu izpildītājai piemērots bargākais sods – atcelšana no amata, ņemot vērā izdarītos pārkāpumus, kas saistīti ar kaitējuma nodarīšanu valsts un privātpersonu interesēm, kā arī zvērinātu tiesu izpildītāju institūta prestižam, skaidro TM.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA) šā gada 8.aprīlī ierosināja disciplinārlietu pret Granti, ko Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisija skatīja 16.aprīļa sēdē.

Komisija konstatēja vairākus zvērinātas tiesu izpildītājas pieļautos pārkāpumus, tostarp visu Vidzemes apgabaltiesas iecirkņa Nr.96 lietvedībā esošo izpildu lietu nenodošanu, vairāku izpildu lietu bez tiesiska pamatojuma pārsūtīšanu citam zvērinātas tiesu izpildītājas iecirknim, kā arī izpildu lietvedības izbeigšanu bez izpildes.

Ņemot vērā minēto, zvērināta tiesu izpildītāja Grante ir pārkāpusi Civilprocesa likuma 563.panta pirmo un otro daļu, 572.1 panta otro daļu, Tiesu izpildītāju likuma 32.panta trešo daļu, kā arī Ministru kabineta noteikumu par zvērinātu tiesu izpildītāju lietvedību 14.punktu un 15.2.apakšpunktu.

Komisijas ieskatā, tiesu izpildītājas pārkāpumi nav savienojami ar šī amata pienākumu izpildi. Tāpat komisija uzskata, ka ar cita disciplinārsoda piemērošanu nav iespējams novērst turpmākos zvērinātas tiesu izpildītājas darbības pārkāpumus, un šī gada 22.aprīlī tā lēma ierosināt tieslietu ministram zvērinātas tiesu izpildītājas Grantes atcelšanu no amata.

LA.lv