×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

No amata atkāpjas Grieķijas finanšu ministrs (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis.

Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis pirmdien negaidīti paziņoja, ka viņš atkāpjas no amata, neskatoties uz valdības spēju svētdien notikušajā referendumā iegūt valsts iedzīvotāju atbalstu pret vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem.

“Drīz pēc referenduma rezultātu paziņojušas es uzzināju par atsevišķu Eirogrupas dalībnieku un partneru vēlmi attiecībā uz manu neesamību tās sanāksmēs,” savā blogā norāda Varufakis, kurš bieži vien pēdējo mēnešu laikā nonācis viedokļu nesaskaņās ar kreditoriem.

Varufakis pavēstīja, ka Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs izteicis uzskatu, ka šāds lēmums, iespējams, palīdzētu viņam ar kreditoriem panākt vienošanos.

“Šī iemesla dēļ es šodien pametu Finanšu ministriju,” skaidro ministrs.

Vienlaikus viņš brīdināja, ka referenduma rezultāti “nāk ar lielu nastu, kā visi pūliņi pēc demokrātiskām tiesībām.”

Varufakis uzskata, ka tagad valdībai nepieciešams izmantot šo iedzīvotāju pausto uzticību un panākt vienošanos, kas ietvertu parādsaistību restrukturizāciju, mazāku taupību, pārdalījumus grūtībās nonākušo iedzīvotāju atbalstam un reālas reformas.

Grieķijā svētdien aizvadītajā referendumā 61,31% grieķu nobalsoja pret vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, tādejādi vēl vairāk apdraudot valsts palikšanu eirozonā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Džeks vienkārši atminējās, kas vēsturē noticis ar tiem, kas pret SVF mafiju nostājas! Gan lidmašīans nokrīt, gan mašīnas kļūst nevadāmas, gan dīvainas lapsenes sakož…

  2. Visu laiku domāju, ko šis man atgādina… Eurika, atcerējos,- nu Līcītis, kas Līcītis (aktieris).

  3. ziepes ir savāritas, jāmuk kamēr tauta ar mietiem neatnāk

Draugiem Facebook Twitter Google+