×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
5. decembris, 2016
Drukāt

No amata atkāpjas Kandavas mērs

Kandavas novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts.Kandavas novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts.

Foto - LETA

Pēc nesaskaņām ar deputātiem par lēmumu no amata atbrīvot “Kandavas komunālie pakalpojumi” vadītāju Egilu Barisu no amata atkāpies Kandavas novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts (LZS).

Viņš skaidroja, ka Bariss no amata atbrīvots saskaņa ar likumu, jo ar valdes locekli bija noslēgts terminēts darba līgums, kura termiņš beidzies. Atkārtoti Bariss amatam nav virzīts, jo viņam nav atbilstošas izglītības.

30.novembra ārkārtas domes sēdes audio ieraksts liecina, ka vairāki deputāti Štofertam pārmetuši vienpersonisku lēmuma pieņemšanu, tostarp izskanēja viedokļi, ka viņš “nerunā ar cilvēkiem”, nepaskaidro savus lēmumus, lielā steigā liek sagatavot dokumentus domes sēdēm. Domes sēdē paustie viedokļi dažkārt bija ļoti emocionāli.

Domes sēdē virzīts arī balsojums par Štoferta atbrīvošanu no domes vadītāja amata, taču par atstādināšanu nobalsoja vien četri no 15 deputātiem. Tiesa, pēc balsojuma Štoferts paziņoja, ka no amata atkāpjas pats.

2.decembrī notika vēl viena ārkārtas domes sēde, kura Štofertam bija pēdējā priekšsēdētaja amatā.

Štoferts savu lēmumu aiziet no priekšsēdētāja amata skaidro ar to, ka vēlējies strādāt komandā, taču pēdējie notikumi liecinājuši, ka tas nav iespējams. Viņš atkārto, ka Bariss no amata atcelts likuma kārtībā. Štoferts gan nevēlas sīki komentēt SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” darbu uzņēmumā, vien skaidro, ka ar viņa ikdienā paveikto kopumā bija apmierināts.

“Esmu godīgi strādājis novada labā un turpināšu to darīt. Kad ievēlēja šo sasaukuma domi, mums nebija opozīcijas, strādājām visi kopā, bet acīmredzot kaut kas ir mainījies. Sācies priekšvēlēšanu laiks un, iespējams, kāds grib izmantot to sevis popularizēšanai, bet tas lai paliek uz viņu sirdsapziņas,” pauda Štoferts.

Viņš atklāja, ka ir deputāti, kas lūdz viņu atkārtoti kandidēt uz priekšsēdētāja amatu, taču viņš pašlaik nevarot atbildēt, vai tā darīs. “Man ir jāatpūšas un jāpadomā. Līdz galam jāsaprot, kāpēc ir bijis neuzticības balsojums, jāizanalizē situācija,” skaidroja Štoferts.
Paredzēts, ka jaunais domes priekšsēdētājs amatā tiks iecelts 29.decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+