×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. aprīlis, 2012
Drukāt

No amata atkāpjas Ungārijas prezidents

smits

Plaģiātisma skandālā ierautais Ungārijas prezidents Pāls Šmits, kuram pagājušajā nedēļā tika anulēts doktora grāds, paziņoja par atkāpšanos no augstā amata.

“Saskaņā ar konstitūciju prezidentam jāpārstāv Ungārijas tautas vienotība. Diemžēl esmu kļuvis par šķirtības simbolu. Uzskatu, ka mans pienākums ir atstāt amatu,” uzrunā parlamentam sacīja Šmits.

Zemelveisa universitāte ceturtdien anulēja Šmita doktora grādu, balstoties uz izmeklēšanas komitejas secinājumu, ka Šmits lielu daļu no savas doktora disertācijas pārkopējis no citiem darbiem. Vēl piektdien Šmits noraidīja aicinājumus atkāpties no amata, apgalvojot, ka “es savu doktora disertāciju rakstīju, cik vien labi pratu. Tas bija godīgs darbs”. “Es pieņemu, ka man ir atņemts diploms, taču es atbildu prasībām, kas bija pirms 20 gadiem,” piektdien uzsvēra Šmits.

Kā janvārī rakstīja Ungārijas nedēļas izdevums HVG, lielākā daļa Šmita disertācijas ir tiešs 2005. gadā mirušā bulgāru sporta eksperta un diplomāta Nikolaja Georgijeva darba tulkojums no franču valodas. HVG žurnālisti izpētīja, ka “Georgijeva teksts franču valodā izmantots 180 no kopumā 215 Pāla Šmita doktora disertācijas lapaspusēm”, un tas, kā norādīja izdevums, rada aizdomas par plaģiātismu. Savukārt neilgi pēc tam ziņu portāls “index.hu” rakstīja, ka 17 lapaspuses no Šmita disertācijas secinājumiem ir tiešs tulkojums no vācu profesora Klausa Heinemana disertācijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+