×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. novembris, 2012
Drukāt

No amata atstādina notāri Čaklo

Foto - LETAFoto - LETA

Tieslietu ministrija (TM) atstādinājusi no amata vienu no vadošajām Latvijas notārēm Daci Čaklo, aģentūra BNS uzzināja ministrijā. Zvērinātajai notārei Rīgas apgabaltiesas darbības teritorijā darbība būs jāpārtrauc 20.novembrī.

Čaklā aģentūrai BNS sacīja, ka atstādināšanu pārsūdzēs Administratīvajā tiesā.

Tieslietu ministra preses sekretāre Līga Ādamsone aģentūrai BNS apstiprināja, ka ministrs atstādinājis notāri, pamatojoties uz Notāru padomes un notāru disciplinārlietu komisijas atzinumiem. Tajos konstatēta Čaklās reāla un apzināta ilgstoša atrašanās interešu konflikta situācijā, finanšu darbības noteikumu un ētikas normu pārkāpšana.

“Ministrs paļaujas uz profesionālās pašpārvaldes vērtējumu,” norādīja Ādamsone.

Iepriekš TV3 raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka Čaklā daudzus gadus izmantojusi sava vīra Saeimas deputāta Ingmāra Čaklā (“Vienotība”) firmas “Divas puses” pakalpojumus dažādām konsultācijām, sabiedrisko attiecību un tulkošanas pakalpojumiem. Notāru padome izteica aizdomas, ka darījumi bijuši fiktīvi un šādi notāre centusies optimizēt nodokļus. Valsts ieņēmumu dienests (VID) par saimniecisko darbību Čaklās birojā uzrēķinājis vairāk nekā 60 tūkstošus latu, kas jāsamaksā valstij. Dace Čaklā šo lēmumu apstrīdējusi Administratīvajā tiesā, vēstīja raidījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+